Déšť a bouřky jsou už na dohled. Mokré počasí udeří ve dvou vlnách. Konzultantka upřesnila, ve kterých dnech. Pak přijde silné ochlazení

Profimedia
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
rudolf.sindelar@zivotvcesku.cz
Publikováno: 15. 5. 2022

Ještě neděle bude ve znamení slunečné oblohy, pak přijde výrazná změna. "V pondělí počasí u nás začne ovlivňovat brázda nízkého tlaku vzduchu. Oblačnosti začne během dne přibývat a večer se přidá na západě území místy déšť, přeháňky nebo bouřky. Oblačnost i srážky se budou během noci rozšiřovat na celé území ČR. Jen do úterního rána spadne od 2 do 15 mm srážek. Také během úterý očekáváme na většině území občasný déšť nebo přeháňky, ojediněle i bouřky," přiblížila pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Deštníky i pláštěnky budou potřeba hned dvakrát. A to v úvodu nového týdne, ale následně i v jeho závěru. "V pátek a v sobotu velmi teplé jihozápadní proudění ukončí vlnící se studená fronta, která do České republiky přinese také na většinu území déšť a přeháňky, místy bouřky," upřesnila pro ŽivotvČesku.cz konzultantka počasí Dagmar Honsová.

Odpolední teploty budou po většinu týdne vysoké. Nejteplejšími dny budou pondělí, čtvrtek a pátek – odpolední teploty budou kulminovat až na 28 °C, v pátek na východě území zřejmě až na 30 °C.

Herec Bruce Willis (67) v březnu letošního roku prostřednictvím rodiny oznámil fanouškům, že ukončuje hereckou kariéru. Byla mu diagnostikována afázie, tedy nemoc, která postihuje řečové oblasti mozku. Od té doby se na veřejnosti objevuje jen sporadicky, nyní byl zachycen při nedělním obědě s kamarádem. Z přítomných fotografů si, soudě dle neposedných prstů, nic nedělal. Rýpal se nejen v puse, ale také v nose.

"Výrazné ochlazení přinese až neděle a zatím to vypadá, že poslední květnový týden bude o poznání chladnější než současné dny. Počítat se dá s nejvyššími odpoledními teplotami nejčastěji do 20 °C," dodala pro ŽivotvČesku.cz Dagmar Honsová.

Práce meteorologa rozhodně není pro každého. Člověk vykonávající poměrně zodpovědnou profe...

Rusko-ukrajinský konflikt ve třetím měsíci od vypuknutí bojů, kdy armáda Vladimira Putina (69) vnikla 24. února na území sousední země, není zdaleka tak dynamický jako v prvních týdnech, a to zejména ze strany Ruska. V některých lokalitách tak Ukrajinci přecházejí do protiofenzívy. V pondělí ráno list Ukrajinska pravda uvedl, že jedna z jednotek domobrany v Charkovské oblasti vytlačila ruské síly ze svého území a dosáhla státní hranice s Ruskem. Redakce ŽivotvČesku.cz položila dotaz bývalému poslanci za Piráty Mikuláši Ferjenčíkovi (35), jaký je jeho pohled ohledně dosažení míru na východě Evropy.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu