Déšť a bouřky jsou už na dohled. Mokré počasí udeří ve dvou vlnách. Konzultantka upřesnila, ve kterých dnech. Pak přijde silné ochlazení

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 15. 5. 2022

Ještě neděle bude ve znamení slunečné oblohy, pak přijde výrazná změna. "V pondělí počasí u nás začne ovlivňovat brázda nízkého tlaku vzduchu. Oblačnosti začne během dne přibývat a večer se přidá na západě území místy déšť, přeháňky nebo bouřky. Oblačnost i srážky se budou během noci rozšiřovat na celé území ČR. Jen do úterního rána spadne od 2 do 15 mm srážek. Také během úterý očekáváme na většině území občasný déšť nebo přeháňky, ojediněle i bouřky," přiblížila pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Deštníky i pláštěnky budou potřeba hned dvakrát. A to v úvodu nového týdne, ale následně i v jeho závěru. "V pátek a v sobotu velmi teplé jihozápadní proudění ukončí vlnící se studená fronta, která do České republiky přinese také na většinu území déšť a přeháňky, místy bouřky," upřesnila pro ŽivotvČesku.cz konzultantka počasí Dagmar Honsová.

Odpolední teploty budou po většinu týdne vysoké. Nejteplejšími dny budou pondělí, čtvrtek a pátek – odpolední teploty budou kulminovat až na 28 °C, v pátek na východě území zřejmě až na 30 °C.

"Výrazné ochlazení přinese až neděle a zatím to vypadá, že poslední květnový týden bude o poznání chladnější než současné dny. Počítat se dá s nejvyššími odpoledními teplotami nejčastěji do 20 °C," dodala pro ŽivotvČesku.cz Dagmar Honsová.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.