Dnes je to 5 let bez tebe a mě hrozně mrzí, že tady nejsi. Šimon Bílý z kapely Mirai dojemným snímkem zavzpomínal na zesnulou manželku

Bubeník Šimon Bílý
Bubeník Šimon Bílý
Foto: Profimedia
Alžběta Staňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 15. 9. 2022

Před pěti lety zasáhla do života Šimona Bílého (32), bubeníka české kapely Mirai, tragická událost. Jeho manželka Denisa Bílá (†26) zahynula při dopravní nehodě. Pro ŽivotvČesku.cz promluvila o truchlení po milované osobě terapeutka Radana Rovena Štěpánková. "Pokud člověk přijde o polovičku v mladém věku a v době, kdy se vztah nacházel ve šťastné fázi, může být pro člověka velmi obtížné se se ztrátou vyrovnat," uvedla.

V září roku 2017 prožil Šimon Bílý, bubeník známé kapely Mirai, nejhorší chvíle svého života. Jeho milovanou manželku Denisu, kterou si bral ve svých 21 letech, porazilo na přechodu pro chodce auto a mladá žena vážným zraněním bohužel podlehla. Talentované hudebnici, která se věnovala vážné hudbě, bylo v době nehody pouhých 26 let a událost byla o to smutnější, že mladý pár v tu dobu plánoval založit rodinu.

Od události dnes uplynulo pět let. A přestože je Šimon Bílý šťastný se svou manželkou Renátou Bílou, která se živí jako fotografka a která mu porodila dceru Sofii, na svou první lásku nemůže zapomenout. Dojemně na ni tak zavzpomínal na svém instagramovém profilu.

O tom, jak náročné pro Šimona Bílého truchlení pravděpodobně je, promluvila terapeutka Radana Rovena Štěpánková. "Pokud člověk přijde o někoho takto blízkého v mladém věku a jejich vztah se zrovna nacházel ve spokojené fázi, může být truchlení opravdu těžké a vyrovnat se se smutnou událostí trvá velmi dlouho. Vztahy, které člověk vytvoří jako velmi mladý, navíc bývají pevnější než ty, do kterých vstoupí v pozdějším věku," popsala pro ŽivotvČesku.cz náročnost situace, v jaké se mladý muzikant ocitl.

"Někdy se dokonce může stát, že člověk zesnulému partnerovi vytváří jakýsi pomyslný pomníček, kdy se chová, jako by tu druhý částečně stále byl, a tak pro něj potom může být těžké věnovat plnou pozornost jiným lidem - například potenciálním novým partnerům, pro které je naopak složité žít ve vztahu spolu s takovým pomníčkem," vysvětlila odbornice na mezilidské vztahy pro ŽivotvČesku.cz možná úskalí vztahů, které navazují ovdovělí lidé.

Šimon Bílý plánuje svou první manželku, která v jeho srdci pochopitelně bude mít vždy speciální místo, připomenout na dosud největším koncertě kapely Mirai. Chce na ni zavzpomínat spolu se svými spoluhráči i fanoušky, kteří na sociální síti mladému bubeníkovi od rána vyjadřují podporu v těžké chvíli.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.