Dobrá zpráva pro Česko. Z nemoci COVID-19 se zotavilo už přes 6000 lidí

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: pixabay.com
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 22. 5. 2020

Epidemie v Česku postupně slábne a odeznívá. Ministerstvo zdravotnictví za pátek eviduje 87 nově vyléčených, jejich celkový počet tak vzrostl na 6019. Více než dvěma třetinám nakažených se tak podařilo nemoc COVID-19 porazit. Od začátku epidemie laboratoře zachytily 8770, za pátek zatím přibylo 16 případů.

V pátek překročil počet zotavených z koronaviru šestitisícovou hranici, ministerstvo zdravotnictví eviduje nových 87 vyléčených. Celkově je jich 6019.

Nemoci COVID-19 v tuzemsku podlehlo 312 lidí, dva pacienti v souvislosti s koronavirem zemřeli v pátek. Jedná se o data, které resort zdravotnictví zveřejňuje na svých webových stránkách.

Kdy sundají Češi roušky?

V pondělí přibylo nejvíc nakažených od 21. dubna, a sice 111 nových případů. Větší nárůst ale souvisel s lokálním ohniskem v Dole Darkov ve Slezsku. Ústav zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS) předpokládá, že na konci května se celkový počet případů vyšplhá na číslo 9430.

Největší počet nakažených zaznamenala Praha (2017), po ní Moravskoslezský kraj (1348).

Od pondělí se nemusejí nosit roušky venku, ministr Adam Vojtěch předpokládá, že v případě pokračování příznivého vývoje epidemiologické situace je Češi sundají i ve vnitřních prostorech koncem června.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.