Domov důchodců čekal testy na COVID-19, místo nich přivezli perníčky z Babišovy firmy

Andrej Babiš a jeho perníčky
Andrej Babiš a jeho perníčky
Foto:
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 12. 4. 2020

Pořádně se divili zaměstnanci lounského domova pro seniory. V zásilce, kterou jim doručili, čekali testy na COVID-19. Jenomže místo nich byly v krabici velikonoční perníčky od Penamu. Pekárenská společnost patří k těm, které premiér Andrej Babiš vložil do svěřenských fondů.

AKTUALIZOVÁNO

Lounský radní Martin Kučera nejprve tvrdil, že perníčky rozváží česká armáda. Napsal to na sociální síť a strhla se lavina.

"Včera do našeho Domova pro seniory přivezla Armáda ČR dvě veliké krabice. Všichni očekávali, že to jsou testovací sady na COVID-19 pro zaměstnance. V krabicích jsou ovšem velikonoční perníčky z Penamum," napsal Kučera na Twitter.

Není to legrace

Mnozí lidé si mysleli, že se snad musí jednat o špatný vtip. Kučera proto přiložil fotku perníčků jako důkaz. "Tohle p.del není. Bohužel," povzdechl si radní.

Armáda se záhy ohradila, že perníky nerozváží. Kučera se pak omluvil a vysvětlit, jak k omylu došlo. "Takže se celá kauza vysvětluje. S akcí Armády ČR v Domově pro seniory se svezla i aktivita roznosu perníčků příznivcem ANO. Na krabicích byly navíc ještě nápisy "schváleno vládou". Tak není divu, že to v Domově pro seniory brali jako akci jednu. Armádě ČR se velmi omlouvám," napsal.

Česko a koronavirus přehledně: 5905 nakažených, 132 zemřelých a 422 zotavených. Epidemiolog Roman Prymula se obává, že po Velikonocích začnou čísla opět stoupat.

Galerie

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.