Dříve krásná modelka se proměnila v muže. Zaskočila svět stejně jako česká kulturistka Věra Mikulcová

Američanka svojí postavou připomíná českou kulturistku
Američanka svojí postavou připomíná českou kulturistku
Foto: Profimedia.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 20. 1. 2021

Říká se, že žádný extrém není v pořádku. Ať už se jedná o nezdravou štíhlost nebo enormně vypracované tělo. Krásu ve vyrýsovaných svalech však našla kulturistka Theresa Ivancik (37), která se změnila k nepoznání. Propadla touze po »dokonalém« těle bez jediného gramu tuku a z pohledné ženy se vypracovala spíše do mužské podoby. Výrazně tak připomíná českou kulturistku Věru Mikulcovou (38), která svými svaly předčí kdejakého chlapa.

Některé ženy hledají krásu v množství líčidel, jiné ji nacházejí v množství svalů. Rodačka z Pensylvánie Theresa Ivancik se už jako teenagerka věnovala cvičení a především posilování. Sama přiznala, že už v 16 letech, když se vracela domů ze směny v první práci, si musela i v deset hodin večer zacvičit Tae Bo. V každé volné chvíli běhala a zamilovala si pocit, který přicházel po vykonané dřině. Na střední škole tančila v týmu Butler Sequinette, ale po maturitě zvažovala, kam její kroky povedou dál.

Pracovala jako recepční v posilovně svého přítele a tamní atmosféra ji zcela pohltila a nadchla. Američanka měla krásnou ženskou postavu s křivkami, které patřily k jejím přednostem. Dokonce byla úspěšná v modelingu. Ale rozhodla se pro radikální životní změnu. Netoužila po ženskosti, ale svalech.

V roce 2007 začala tvrdě trénovat, aby se mohla zúčastnit soutěže v kulturistice. V té době jí do života vstoupil osudový muž – její snoubenec Jeff Haran, který je specialistou v oboru. Změna jídelníčku, nekonečná dřina v posilovně, ale i pomoc v podobě užívání steroidů. To vše dopomohlo Therese k velkému úspěchu v podobě umístění na Rising Phoenix Championships, kde skončila na sedmém místě.

"Každý z nás je nějak limitovaný genetikou, ale dokud neprojevíte dostatečné úsilí, nikdy nemůžete s jistotou vědět, jaké jsou vaše skutečné limity," uvedla Theresa Ivancik pro web musleandfitness.com s tím, že úspěch v kulturistice podle ní stojí na základech tvrdé práce a genetiky. Člověk některé dispozice nezmění, ale má kontrolu nad tím, jak moc se může snažit na sobě pracovat.

Kulturistka s váhou 68 kilogramů a výškou 170 centimetrů se často setkává s kritickými reakcemi lidí, kteří hodnotí její vzhled. Podle některých ztratila veškerou ženskost a po vizuální stránce se z ní stal muž. Přiznala se, že si ji párkrát dokonce někdo spletl s opačným pohlavím, ale bere to s nadhledem.

Theresa připomíná nejznámější českou kulturistku Věru Mikulcovou, která už v minulosti také přiznala, že si dopomáhá steroidy, protože doping je v kulturistice normální. Dosáhnout těla, jaké má, nelze pouze běžnými metodami. "Osobně nejsem zastáncem stylu necvičit a držet diety, naopak účinné je cvičit pravidelně a pravidelně se stravovat," dodala Věra Mikulcová pro ŽivotvČesku.cz.

Rok uplynul a dcera tenistky Lucie Šafářové (34) a hokejisty Tomáše Plekance (39) bude sla...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu