Festival letos bude, zachrání nás jediná věc, říká Jiří Bartoška. Otazník visí nad hollywoodskými herci

Jiří Bartoška promluvil o festivalu.
Jiří Bartoška promluvil o festivalu.
Foto: Nextfoto.cz

Kulturní život v České republice je už několik měsíců omezený jen na akce, které se konají online. Filmové nadšence zarmoutilo, že rok 2020 nedovolil konání Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech, na který se ročně sjíždějí významné osobnosti české i zahraniční kinematografie. Prezident festivalu Jiří Bartoška (73) uvedl, že letos se konat bude. "Oficiální datum 20. srpna posouváme z termínu 4. července, protože věříme, že za tu dobu ta společnost už bude proočkovanější," uvedl herec pro ŽivotvČesku.cz.

Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech každoročně navštíví velké množství lidí, kteří si přijíždějí užít atmosféru, zhlédnout filmy uvedené v programu a setkat se se svými oblíbenými herci. To v loňském roce bohužel nebylo kvůli pandemii koronaviru možné, letošní rok ale přináší novou naději.

Světlem na konci tunelu je očkování, díky kterému bude možné se znovu scházet ve větším počtu a vdechnout kultuře nový život. KVIFF se letos ml původně konat klasicky v červenci, organizátoři nicméně kvůli epidemické situaci rozhodli o posunu.

"Oficiální datum 20. srpna posouváme z termínu 4. července, protože věříme, že za tu dobu ta společnost už bude proočkovanější. Jestli bude nějaké rozvolnění, tak těch 7 neděl, o které festival posouváme, by mohlo udělat poměrně slušná čísla," uvedl pro ŽivotvČesku.cz prezident festivalu Jiří Bartoška.

Na festival každoročně přijíždí i zahraniční hosté, v roce 2019 to například byla Juliane Mooreová, letos ale nad jejich návštěvou visí otazník. "Nikdo nic neví, nikam se nesmí. Očkování, aby se společnost proočkovala, to je jediná šance a jen hlupák si může myslet, že ne," doplnil fenomenální herec a proslulý elegán Jiří Bartoška pro ŽivotvČesku.cz.

V českém showbyznysu patří Dana Morávková (49) s manželem Petrem Maláskem (56) k jedněm z ...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.