Fotbalové Euro: Nepomůže ani Tomáš Souček. Čechy čekají tři porážky a cesta domů, věští legendární fotbalista

Tomáš Souček patří k oporám reprezentace.
Tomáš Souček patří k oporám reprezentace.
Foto: Profimedia
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 12. 6. 2021

Už v pondělí pro české fotbalisty startuje Euro zápasem s domácími Skoty. Výběr kolem Tomáše Součka (26) myslí na postup ze skupiny, ve které reprezentace kromě Skotů poměří síly s Angličany a Chorvaty. Experti jsou rozpolceni. Jedni říkají, že český výběr může být černým koněm turnaje. Další ale projevili velkou dávku skepse. Do druhé skupiny patří legendární záložník Ladislav Vízek (66). "Fanoušci mě za tohle tvrzení odsoudí, já to snad ani nechci říkat nahlas, ale já byl vždycky přímý a prostě říkám, že neuděláme ani bod," předpověděl bývalý reprezentant pro ŽivotvČesku.cz.

Výborný útočník Patrik Schick, mladá sparťanská naděje Adam Hložek a dvojice z Premier League Vladimír Coufal a Tomáš Souček. To jsou hráči, na kterých chce reprezentační trenér Jaroslav Šilhavý během evropského šampionátu stavět.

Hlavně Tomáš Souček má za sebou životní sezonu a dotáhl West Ham United do evropských pohárů. Je otázkou, zda to ale bude stačit. V základní skupině na národní tým čekají silní Angličané, nevyzpytatelní Chorvati a domácí Skotové. Právě v prvním zápase proti Skotsku se chce reprezentace odrazit k postupu ze skupiny. Fotbalový expert Ladislav Vízek ale vidí EURO černě.

"Bez ohledu na to nevydařené přípravné utkání v Itálii jsem hlásil, že to nebude ono. Já jsem takový životní pesimista, vždy se bojím a pak jsem třeba příjemně překvapen. Teď se ale opravdu bojím. Já si nemyslím, že tam uděláme díru do světa. Je možné, že máme konkurenceschopný tým, ale také máme podle mě nejtěžší skupinu. Musíme počítat s tím, že máme Anglii v Anglii, pak máme Skotsko ve Skotsku a neskutečně kvalitní Chorvaty. Taková skupina mi optimismu nepřidá, nemyslím si, že postoupíme a přípravný zápas s Itálií mě v tom jen utvrdil. Nároďák je na dobré cestě, kvalitativně se posouvá, ale tento turnaj ještě tím úspěšným nebude, ta základní skupina je opravdu silná káva," okomentoval situaci pro ŽivotvČesku.cz Ladislav Vízek s tím, že o osudu českého výběru se může rozhodovat už v pondělním utkání se Skoty.

Ztráta milovaného partnera, se kterým člověk prožil v podstatě půl života, může představovat na psychiku velkou zátěž. Stejnou situaci zažívá velikán českého herectví Josef Abrhám (81), který ztratil národem milovanou herečku a manželku Libuši Šafránkovou (†68). Podle uznávaného psychiatra Jana Cimického (73) se jedná o trauma, se kterým si těžko radí i obor psychiatrie. "Patří to k nejobtížnějším situacím, které v psychiatrii můžeme řešit. Na většinu potíží – úzkost nebo depresi, existuje medikace. Ale nelze vrátit osobu, která tvoří součást psychiky a integrity druhého člověka," popsal pro ŽivotvČesku.cz.

"Největší šance vidím v utkání se Skotskem, asi bychom je i mohli za normálních okolností porazit. Jenže hrajeme ten zápas ve Skotsku a bude to divočina. Myslím si, že události kolem Ondry Kúdely se už řešit nebudou, ale je to jedno, i tak to utkání bude velmi složité," vzpomněl Ladislav Vízek na obránce pražské Slavie, který na EURO nejede, protože si musí odpykat trest deset zápasů za údajnou rasistickou urážku.

Po chladnějším víkendu nastane prudká změna. Nový týden by měl milovníkům horkých letních dnů přinést radost a mnohým jiným zase naopak starost. Česko se totiž dočká tropických veder, kdy teploty vystřelí nad »třicítku«. "Některé modely dávají informaci, že v úterý a ve středu naměříme až 33 °C, některé jiné pak to, že se zastavíme na 31 °C," vyjádřila se Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz.

"Fanoušci mě za tohle tvrzení odsoudí, já to snad ani nechci říkat nahlas, ale já byl vždycky přímý a prostě říkám, že neuděláme ani bod. Trenér Šilhavý sice hlásil, že mají kuráž. To je ale základ, kuráž musí mít každý tým. Já ale prostě nevím, co by mě mělo vést k tomu, abych si myslel, že porazíme Anglii, která má formu a pak domácí Skoty. S Chorvaty, kteří mají jednu silnou individualitu vedle druhé, to také dobře nevidím. Omlouvám se fanouškům, ale podle mě nezískáme na turnaji ani bod," zanalyzoval pro ŽivotvČesku.cz české šance fotbalový internacionál.

Když se vysloví jméno Mikuláš Peksa (35), tak většina lidí dojde k tomu, že se jedná o býv...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.