Glen Kamara unikl výslechu, arbitráž s Ondřejem Kúdelou se nyní konat nebude. Boj o spravedlnost popsal fotbalistův právník

Ondřej Kúdela v diskuzi s hráči Rangers
Ondřej Kúdela v diskuzi s hráči Rangers
Foto: Profimedia
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 18. 1. 2022

Fotbalový obránce Ondřej Kúdela (34) se na začátku roku 2022 žádné spravedlnosti nedočká. Žádné řízení u Mezinárodní sportovní arbitráže (CAS) v Lausanne v lednu neproběhne. "Jednání bylo odloženo kvůli covidu," uvedl pro ŽivotvČesku.cz právník René Cienciala, který českého reprezentanta zastupuje. Právník také dodal, že on a jeho klient trvají na tom, aby proběhl výslech Glena Kamary (26).

Čekání na spravedlivý proces se protahuje, český fotbalový obránce Ondřej Kúdela bude muset dál čekat na to, jak jeho spor s Glenem Kamarou u Mezinárodní sportovní arbitráže dopadne. Dne 21. mělo proběhnout řízení, to je ale přesunuto, okolnosti pro ŽivotvČesku.cz popsal Kúdelův právní zástupce René Ciencala.

"Dne 21. ledna arbitráž nebude, bude se konat 11. dubna. Původní termín byl před Vánoci, proti tomuto termínu se vymezil právní zástupce organizace UEFA, s tím, že na ten den má nařízené jiné jednání. Hledali jsme další termín, přišla nabídka na leden, tu jsme odsouhlasili, před několika dny ale přišla informace, že jednání kvůli covidu by se muselo přesunout do online formy, o to ale ani jedna strana zájem neměla. Další termín se našel, ten jsme odsouhlasili, když jsme ho odsouhlasili, tak panel si vzpomněl, že ten termín zase nevyhovuje, tak se hledal další termín. Z našeho pohledu už jde o obskurní oddalování," vysvětlil pro ŽivotvČesku.cz právní zástupce Ondřeje Kúdely.

Český fotbalista chce očistit své jméno a protestuje proti tomu, že UEFA mu udělila desetizápasový trest za údajný rasismus na hřišti Glasgow Rangers. Český hráč tak přišel mimo jiné o účast na evropském šampionátu. Trest mu již vypršel, ale stále mu jde o to, aby fotbalový svět na něj nehleděl jako na rasistu.

"S klientem jsme se shodli, že osobní jednání je důležité, mají se vyslýchat svědci. UEFA mimo jiné navrhla předvolat pana Kamaru. Jeho křížový výslech chceme provést osobně," dodal pro ŽivotvČesku.cz právní zástupce Ondřeje Kúdely s tím, že na toto online forma jednání vhodná není.

Sportovní příběh se společenským přesahem, ve kterém je Ondřej Kúdela hlavním aktérem, se začal psát v březnu 2021. Slavia tehdy jasně přehrála tým Glasgow Rangers a chystala se slavit další výhru v Evropské lize. Na konci emočně vypjatého zápasu slávistický obránce Ondřej Kúdela něco pošeptal do ucha Glenu Kamarovi. Hráč skotského týmu uvedl, že Kúdela mu nadával do opic. Český obránce tvrdí, že použil hrubou nadávku, která ale neměla rasistický podtext. Při odchodu ze hřiště pak Kamara českého hráče zbil.

Organizace UEFA vynesla nad českým hráčem přísný trest, obránce nesměl nastoupit k deseti soutěžním zápasům. S odvoláním u organizace UEFA neuspěl. Po dohodě s právníkem se obrátil na Mezinárodní sportovní arbitráž.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.