Itálie má 18 tisíc mrtvých, teď se tam zřítil obří most. Jako by koronavirus nestačil

Most v Itálii se zřítil
Most v Itálii se zřítil
Foto:
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 8. 4. 2020

Itálii stíhá jedna tragédie za druhou. Koronavirus si v zemi vyžádal bezmála 18 tisíc obětí, do toho přišla ve středu další zdrcující zpráva. Mezi Janovem a Florencií se zřítil silniční most!

Most přibližně na půli cesty mezi italským Janovem a Florencií se zřítil o půl jedenácté. Na místo okamžitě vyrazily záchranné složky a policie.

Ta bude případ vyšetřovat, protože už v listopadu se na konstrukci mostu objevily trhliny. Správně přitom tvrdil, že žádné nebezpečí nehrozí.

Štěstí v neštěstí

Totální katastrofu paradoxně odvrátil koronavirus. Most bývá obvykle zatížen hustým provozem, kvůli opatřením proti šíření nemoci COVID-19 přes něj v okamžik zřícení projíždělo minimum aut. „Zřícení mostu se jen šťastnou náhodou nestalo tragédií. Vlivem uzavírek kvůli koronaviru na něm totiž nebyla žádná doprava,“ řekl šéf odborů Michele de Pascale.

Lehká zranění utrpěli dva řidiči nákladních vozidel, nikdo nezemřel. „Nejprve rachot a potom zvuk, jako když se sype kamení,“ popsal jeden ze zraněných.

GALERIE: V Itálii se zřítil obří most...

Itálie má největší počet obětí koronaviru na světě. Zemřelo tam téměř 18 tisíc lidí. Nakažených je v zemi už bezmála 140 tisíc.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.