Ivana Chýlková ukázala štíhlou figuru, ale kalorií se nebojí. Miluju smažený sýr a zmrzlinu, říká

Ivana Chýlková
Ivana Chýlková
Foto: Nextfoto
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 7. 8. 2021

Jedna z nejvýraznějších českých hereček Ivana Chýlková (57), kterou si diváci mohou pamatovat například jako manipulátorku Danu z filmu Čas sluhů (1989), si roky udržuje skvělou fyzickou kondici, kterou umí skloubit s ženským půvabem. "Běhání nesnáším od dětství. Miluji pilates a jógu," uvedla pro ŽivotvČesku.cz, když popisovala, jak pečuje o své tělo.

Životní partnerka herce Jana Krause (67) a herečka desítek velkých rolí Ivana Chýlková nikdy neměla problémy s tím, že by bojovala s kilogramy navíc. Mužům naopak vždy imponovala její štíhlá pevná figura.

"Nevím, jestli se dá říct, že se udržuji ve formě, ale udržuji si příjemný život," uvedla s úsměvem pro ŽivotvČesku.cz s tím, že sport miluje od dětství, ale samotné běhání ji nikdy nebavilo.

"V žádném případě neběhám, to nesnáším od dětství. Maximálně jsem schopná doběhnout autobus, i když radši počkám na další. Miluju ale pilates a jógu, které se snažím praktikovat kdykoliv mám čas. Což znamená někdy denně a někdy to časově nedám dohromady třeba i přes měsíc," popsala herečka, která svým umem zasáhla emoce diváků například v seriálu Přítelkyně z domu smutku (1992).

Sympatická herečka také s chutí přiznala, že poslední měsíc trávila hodně času u televize. "Jsem totiž nadšeným divákem olympiád, jak letních, tak i zimních. Miluju gymnastiku a krasobruslení a samozřejmě vše, kde máme české zastoupení. Jsem velmi srdečná fanynka. Emočně se zcela vydám," přiznala pro ŽivotvČesku.cz s tím, že velká sportovní dramata prožívá, jako by sama závodila.

Mezi lehké hříchy v jídelníčku Ivany Chýlkové patří zmrzlina a smažený sýr. "Od dětství moc nemusím sladké, ale vanilková zmrzlina z Opočna je jednoznačný letní vítěz, tu si dám moc ráda a vřele doporučuji. Kdykoliv si také dopřeju smažený sýr, když na něj mám opravdu chuť. Ale není to nějak extrémně často," vysvětlila pro ŽivotvČesku.cz, jak zní jedno zásadní pravidlo, které jí pomáhá udržovat se v kondici - tedy znát míru.

"S věkem mě samovolně přešly chutě na různá jídla jako například knedlíky, omáčky, rohlíky… Ctím jedno důležité pravidlo - nepřejídat se," dodala na závěr pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.