Jak se zbavit povánočních kilogramů. Filip Trojovský ze slavné reality show prozradil ideální recept na zhubnutí

Bývalá hvězda reality show Filip Trojovský
Bývalá hvězda reality show Filip Trojovský
Foto: Se svolením Filipa Trojovského
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 2. 1. 2021

Někdejší účastník známé reality show Filip Trojovský (38) je chlap jako hora, který se pyšní naprosto dokonalou postavou. Od dob šmírovací soutěže se u něj hodně změnilo. Nejen, že je ženatý, ale kariérně se vypracoval k tomu, že ho živí sport. "Jsem trenér a majitel fitness centra, zároveň se závodně věnuji disciplíně crossfit," prozradil pro ŽivotvČesku.cz s tím, že přes svátky řada lidí kvůli přejídání přibere. Lze si ale nastavit režim, se kterým lze docílit poměrně jednoduše úbytku na váze.

Když se Filip objevil ve známé soutěži, okamžitě se stal idolem náctiletých dívek. Už tehdy měl vypracovanou postavu a charisma. Za dlouhé roky na sobě ještě více zapracoval a dnes má figuru, kterou nejde jinak než označit za ukázkovou.

Novoroční předsevzetí, mezi která nejčastěji patří hubnutí po vánočním přejídání, si dává poměrně velké množství lidí. Většinou ale dietu vydrží držet krátce a jen hrstka z nich to opravdu dotáhne do zdárného konce.

"Nefunguje nic lépe, než celoročně se stravovat rozumně. To znamená kombinovat v jídelníčku všechny druhy potravin jako je ovoce, zelenina, luštěniny, maso, ale i pečivo. Důležité je mít míru a nepřejídat se, spíše omezit množství. Ideální je pak jíst tak pětkrát až šestkrát denně v časových rozestupech. A samozřejmě být často v nějakém pohybu. Třeba večerní procházka o pár kilometrech je rozhodně více, než sedět v křesle u televize. Když to je pak každý den, redukce hmotnosti je efektivnější," řekl pro ŽivotvČesku.cz Filip Trojovský s tím, že když si pak člověk třeba přes již zmíněné svátky dopřeje více jídla, nic zásadního se neděje. Tělo si s tím poradí.

"V takovém režimu si člověk může dopřát i svíčkovou s knedlíkem, ale nesmí ji jíst každý den. Je rozdíl, když si někdo dá k večeři 500 gramů vepřového s hranolky, než když si dá třeba 150 gramů kuřecího masa se zeleninou. Základ je pohyb a pestrá, pravidelná strava. Nic lepšího zatím nikdo nevymyslel a když někdo potřebuje snížit váhu tak, aby si shozené kilogramy udržel, je to ideální cesta. Určitě nedoporučuji rychlé hubnutí a drasticky omezit přísun potravin, to nefunguje a navíc to je pro tělo rizikové," dodal pro ŽivotvČesku.cz Filip Trojovský s tím, že je potřeba dodržovat kromě pestré skladby potravin i pravidelný pitný režim.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.