Jen dvě jídla denně: Andrej Babiš se pustil do hubnutí. Slavná kulturistka a trenérka Věra Mikulcová doporučuje opak

Andrej Babiš
Andrej Babiš
Foto: Profimedia
Alžběta Staňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 13. 3. 2023

Bývalý premiér Andrej Babiš (68) své fanoušky na sociální síti informoval o tom, že se rozhodl po zimě shodit přebytečné kilogramy. Za tím účelem se rozhodl držet speciální dietu, během které bude jíst pouze dvakrát denně. Názory na to, jaký způsob redukce hmotnosti je ten nejlepší, se různí. Známá kulturistka a fitness trenérka Věra Mikulcová však doporučuje svým klientům pravý opak. Pro ŽivotvČesku.cz uvedla, že nejlepší je jíst po malých porcích každé dvě hodiny.


Ve videu, které neúspěšný prezidentský kandidát Andrej Babiš zveřejnil na sociální síti Facebook, hovoří o tom, že se rozhodl zhubnout. Svým fanouškům ukázal talíř s pokrmem, kterým je ryba - mořský ďas, a uvedl, že je to jeho poslední jídlo toho dne, byly přitom čtyři hodiny odpoledne.

Dietu, jejíž původ veřejnosti neprozradil, má vytištěnou na papíře a sdělil, že podle její autorky, kterou má podle předsedy hnutí ANO být diabetoložka, je hlad pouze naučený návyk. Z toho důvodu mu nyní musí stačit pouze dva pokrmy denně oproti zvyklostem, které obvykle velí tři hlavní jídla a dvě svačiny denně.

Dále žádá své sledující o to, aby s ním v komentářích sdíleli své vlastní zkušenosti s touto formou diety. Ta se ale rozchází s tím, co v současnosti doporučuje většina lékařů, výživových specialistů a fitness trenérů. Reprezentantka Česka v kulturistice a majitelka fitness centra v Jihlavě Věra Mikulcová pro ŽivotvČesku.cz prozradila, co svým klientům, kteří chtějí zatočit s nadbytečnými kily, doporučuje ona.

"Pokud jde o shazování, tak každému sedí něco jiného. To je základní věc. Sama nejsem zastánce stylu necvičit a držet diety, naopak účinné je cvičit pravidelně a pravidelně se stravovat, a to z obecného pohledu," prozradila Mikulcová, pro jejíž rady si jezdí klienti z celé republiky, pro ŽivotvČesku.cz.

"Pravidelnou stravou mám na mysli jíst po hodině, po dvou. Rozhodně menší porce, aby tělo neustále pracovalo a zrychlil se tak metabolismus. Důležitý je vyvážený poměr živin. To znamená během dopoledne kombinaci sacharidů a bílkoviny a pak se dostávat spíše k té bílkovině. Důležitý faktor je i pestrost jídelníčku," upřesnila pro ŽivotvČesku.cz Věra Mikulcová, co funguje, pokud chce člověk shodit a vypadat dobře.


Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.