Jiří Krampol se uzavřel před světem, s Hankou (†59) by slavil její svátek: Nechci chodit mezi lidi, cítím se špatně

Jiří Krampol a jeho zesnulá manželka Hana.
Jiří Krampol a jeho zesnulá manželka Hana.
Foto: nextfoto.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 15. 8. 2020

Budou to dva týdny od úmrtí manželky Jiřího Krampola (82). Herci pomalu plně začíná docházet, že jeho milovaná Hanka (†59) už nikdy k němu nepromluví, neobejme ho... Herec se uzavřel do sebe a snaží se vstřebat krutou realitu. Navíc bolest je o to silnější, že na sobotu připadá její svátek.

Poslední rozloučení s Hanou Krampolovou se konalo začátkem týdne. Herec uspořádal poslední rozloučení pro přátele v jedné pražské restauraci, kam přišla řada lidí z uměleckého prostředí. Všichni zavzpomínali na ženu, se kterou Krampol uzavřel sňatek 19. února 1993 v Kladně.

Jiří byl po náhlém úmrtí manželky poměrně sdílný, sám přiznal, že mu nedochází, že už Hanku nikdy neuvidí. Teď si bolestivou realitu začal uvědomovat. "Cítím se momentálně špatně. S Hankou jsme spolu byli manželé od roku 1993. Není mi dobře a ani nechci teď chodit mezi lidi," popsal své pocity Krampol pro ŽivotvČesku.cz. Jeho bolest je o to silnější, protože by jeho manželka v sobotu slavila svátek.

Jiří svou manželku silně miloval. Snažil se ze všech sil, aby Hanka začala žít zdravějším způsobem života, překonala své psychické strasti, kterých nebylo málo. Vše odstartoval potrat, který Krampolová přiznala před sedmi lety. K tomu se přidaly zdravotní komplikace, kdy po úrazu prodělala operaci kolene. Následně Haně zemřela maminka. Kvůli kombinaci alkoholu a léků, kterými se snažila své duševní bolesti vytlačovat, jí zeslábl organismus a několikrát skončila v nemocnici.

Problémy s psychikou

V roce 2017 dostala Hana Krampolová epileptický záchvat a odvezli ji do nemocnice na pražském Karlově náměstí, kde si ji nechali. Několikrát skončila v psychiatrické léčebně a zkolabovala také na dovolené v Tunisku v roce 2019, kde byla několik dní na jednotce intenzivní péče.

Začátkem roku to ale s Hanou začalo vypadat lépe. Bohužel ale jen vypadat... V té době plynul manželce Jiřího Krampola drahocenný čas. Hana Krampolová zemřela v pondělí 3. srpna 2020 v 18:30 na vnitřní krvácení způsobené prasklým vředem v žaludku.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.