K večeři snědla porci pro šest lidí a vážila 170 kilogramů. Po zákroku se z ní stala nádherná žena

Profimedia
Claire Burtová vážila neuvěřitelných 170 kilogramů
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
eliska.reiglova@zivotvcesku.cz
Publikováno: 4. 6. 2021

Kvůli nadměrné hmotnosti si prošla šikanou, depresemi i celou řadou zdravotních problémů. Chůva a amatérská zpěvačka Claire Burtová (28) trpěla morbidní obezitou, důsledkem jejího přejídání bylo, že se dostala na váhu 170 kilogramů. Mnohokrát si řekla, že se sebou musí něco dělat, skutečnou úlevu jí ale přinesla až operace, během které jí lékaři zmenšili žaludek. Následně dokázala zhubnout polovinu své váhy a dnes je inspirací dalším lidem, kteří mají problémy s hmotností.

Prvotní problémy u Claire Burtové začaly, když jí bylo teprve 12 let. Byla vyšší než ostatní dívky a měla jen lehkou nadváhu, přesto ji ale spolužáci šikanovali. Tyranie ze strany vrstevníků pokračovala i na střední škole a útěchu nacházela dívka, tehdy teprve ve vývinu, v jídle.

"Říkali mi, že jsem tlustá. To slovo dodnes nesnáším a pamatuji si každého, kdo mi to kdy řekl, pamatuji si, co jsem měla na sobě, když mě tak nazvali. Kradla jsem jídlo ze spíže a prázdné obaly schovávala pod postelí, aby doma nepojali podezření, že se mnou je něco v nepořádku," řekla Claire magazínu Now To Love.

Claire postupem času střídala nezdravé stravovací návyky. "Když se podívám na snímky z té doby, tak mi dochází, že jsem tlustá nebyla, jen mě spolužáci přiměli, abych si to myslela. V 16 letech jsem jídlo odmítala, svačinu jsem vyhodila hned po příchodu do školy, oběd jsem nejedla a večeře jsem tajně dávala svému psovi," zavzpomínala Burtová na těžké časy.

"Týden jsem nejedla vůbec a pak jsem byla tak vyhladovělá, že jsem se další týden cpala celé dny. Bylo to jako začarovaný kruh, při hladovění jsem vždy zhubla, ale nakonec jsem to přibrala zpět a ještě bonus k tomu. Když jsem končila střední školu, vážila jsem 130 kilogramů a byla jsem nešťastná. Tak jsem si po každém jídle začala vyvolávat zvracení," přiznala žena, kterou její hmotnost trápila celá léta.

Před třemi lety se mladá Novozélanďanka dostala na váhu 170 kilogramů a přestala vycházet z domu. "Nenáviděla jsem se a nechtěla jsem, aby mě viděl někdo jiný než má rodina a nejbližší přátelé. Běžní lidé chodí na nákupy, na kávu, do restaurace na jídlo, ale mě to ani nenapadlo. Odmítala jsem se ukazovat venku. Rodiče mě nakonec poslali k psychologovi, který mi pomohl si uvědomit, co potřebuji," vysvětlila Claire Burtová.

Jedinou možností pro Claire už byla operace. "Sama už jsem zhubnout nedokázala a cítila jsem se příšerně i doma. Dostala jsem se do fáze, kdy jsem nebyla schopná si po toaletě utřít pozadí a musela mi s tím pomáhat máma. To byl velký bod zlomu a rozhodla jsem se, že si nechám operativně zmenšit žaludek. Operace proběhla v dubnu 2020," řekla profesionální chůva.

"Dokázala jsem zhubnout 90 kilogramů. Můj žaludek po operaci zpracovává jídlo jinak, už si nemůžu dát bílé pečivo, pizzu, nebo se naládovat smaženými hranolky. Žiji z ryb, zeleniny a jiných zdravých potravin. Po všech stránkách se mi daří nejlépe za celý život a jsem ráda, že mohu být inspirací dalším lidem, které trápí jejich hmotnost. Také můžu běhat a dělat věci, které jinak lidé považují za jistotu," doplnila Claire Burtová, která je dnes na polovině své nejvyšší váhy.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu