Kandidátka na prezidentku ukázala tvář i soukromí. Chtěla jsem žít na pláži, tak jsem si ji vyrobila, říká o svém domě Klára Long Slámová

Autor: ŽivotvČesku | Klára Long Slámová
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 30. 8. 2021

Advokátka Klára Long Slámová (44), která na sebe upozornila mimo jiné jako právní zástupkyně rodiny zavražděné Moniky Kramné (†36), bude do příštích měsíců potřebovat velkou dávku energie, protože ohlásila kandidaturu na prezidentku. Síly jí bude dávat manžel Gregory (49), pětiletá dcera Elizabeth a také kouzelné místo na Orlíku, kde si vytvořila své »přímořské« království. "S manželem jsme se seznámili na Borneu. Chtěla jsem vždy mít domek na pláži, tak jsme si nakonec kus Bornea udělali na Orlíku," popsala pro ŽivotvČesku.cz víkendové bydlení a řekla, na co je nejvíce pyšná.

Vkusný a prostorný dům v jedné orlické zátoce by jistě poutal velkou pozornost, kdyby mu ji »neukradla« rozsáhlá skalka a pláž z bílého písku. Klára Long Slámová ukazuje, že když má žena vizi a sen, tak si může udělat »tropickou« atmosféru i uprostřed Čech.

"Já vždy toužila po tom mít nějaký domeček na pláži, nebo nad pláží a osud tomu chtěl, že ho nakonec mám a nemusím jezdit někam k moři. Tu kouzelnou atmosféru jsme si s manželem udělali na Orlíku. Na jednu stranu jsme obklopeni přírodou, zároveň to místo na dosah civilizace. Opravdu si tu připadám jako u moře," řekla pro ŽivotvČesku.cz pražská advokátka a vysvětila, kde se vzal nápad před dům navozit jemný plážový písek.

"Chtěla jsem tady mít malý kousek Bornea, kde bude bílý písek a kde člověk může chodit bosky a vychutnávat slunce a teplo. Na Borneu jsme se seznámili s manželem, takže přiznám, že je to inspirace místem našeho první setkání. Písek jsme přivezli z Radotína, něco se dovezlo ze svahu čtyřkolkou, ale pak jsme vzali kýble a odnosili toho obrovské množství ručně," popsala žena, která je přesvědčená, že může v roce 2023 v prezidentské volbě uspět.

"Pobyt na Orlíku mi vždy přinese absolutní klid a důkladně si vyčistím hlavu. Ja tady neuvěřitelný vzduch, nádherná příroda a musím říct, že tu máme také skvělé sousedy a partu bezvadných kamarádů kolem sebe. Jsem ráda, že tady děti mají obrovské vyžití, jaké jsme zažívali my v době, kdy ještě nebyly telefony a tablety," vysvětila Kláro Long Slámová a pochlubila se obrovskou skalou, která spolykala nejen kameny, ale i finance.

"Celou skalku jsme dělali rok a půl, nejtěžší bylo navozit kameny, plno z nich jsme přivezli v kufru auta. Některé kameny jsme vydolovali ze skalnatého podloží, když se rozšiřoval pozemek, některé pěkné kousky jsme i zakoupili. Když se ptáte na cenu zahrady a skalky, tak jsou to určitě sta tisíce a hlavně obrovské množství hodin práce. Na celou zahradu jsem ale opravdu pyšná. Zakládali jsme ji jen s manželem bez znalostí zahradničení a myslím, že dnes už je výsledek naší práce vidět," řekla Klára Long Slámová s tím, že redakce ŽivotvČesku.cz musí také nafotit trávník.

"Na trávník je hodně pyšný manžel. Měli jsme radost, když jsme si ho tady vykouzlili. Ale tady není nikdy hotovo, jakmile něco dokončíme, hned přemýšlíme, co budeme dělat dál. Nebaví nás jen tak sedět a nic nedělat," řekla k magickému místu, které ji o víkendech poskytuje radost i klid.

Advokátka Klára Long Slámová
Advokátka Klára Long Slámová
Foto: Profimedia

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.