Karel Voříšek mi vždycky říkal, že jsem naivní, vzpomíná Nicol Lenertová. Popsala, jaká ve skutečnosti je

Bývalá moderátorka Nicol Lenertová
Bývalá moderátorka Nicol Lenertová
Foto: Nextfoto
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 20. 9. 2021

Poslední roky před padesátkou vypadá bývalá moderátorka Nicol Lenertová (46) skvěle. I po letech mimo televizní obrazovky zůstává osobností, kterou lidé poznávají a mají ji spojenou s jednou z nejúspěšnějších ér na tuzemské komerční stanici. Naučila se naslouchat vlastnímu tělu a má několik tipů, které jí pomáhají udržet si dobrou náladu a úsměv na rtech. "Dopřeju si klidně i patnáctiminutový spánek, když cítím, že jsem opravdu utahaná. Doma si umím vychutnat sklenku vína, chvilku si lehnu a pak funguju zase dál. Zkrátka si najdu ten hezký moment na relaxaci. Podle mě je důležité nemít snahy si něco striktně odpírat, platí to jak ve stravování, tak v životě obecně," řekla pro ŽivotvČesku.cz.

Televizní diváci ji mají spojenou s moderováním večerních televizních novin, kdy na obrazovkách tvořila dvojici s kolegou Karlem Voříškem (57). V osobním životě je matkou dvou synů, které má s partnerem Jaroslavem Kalátem a z mediální sféry neodešla, protože zastává funkci tiskové mluvčí zdravotní pojišťovny.

"Jsem člověk, který je vůči ostatním hodně přejícný. Mám radost, když vidím někoho spokojeného a šťastného a stejně tak mě zasáhnou i smutné osudy a příběhy lidí. Jsem hodně empatická, ale vzpomínám si, že mi Karel Voříšek vždycky říkal, že jsem naivní. Ale já to neberu jako něco negativního. Pokud člověk prožívá něco krásného, měl by to štěstí do sebe nasát co nejvíc a užít si to, protože nikdo neví, co bude zítra," prozradila Nicol Lenertová pro ŽivotvČesku.cz s tím, že se v průběhu let naučila najít rovnováhu díky věcem, které jí pomáhají vypořádávat se s každodenními starostmi.

Aby vše zvládala, naučila se zaměřit také na sebe. "Všude kolem nás je mnoho stresu, proto je potřeba si umět také odpočinout. Když jsem hodně unavená, pomáhá mi několik věcí. Pokud jsem opravdu vyčerpaná, dopřeju si klidně i patnáctiminutový spánek. Není to samozřejmě tak, že bych usnula v práci (směje se), ale pokud je příležitost, mám volno nebo je víkend, ráda si odpočinu. Dopoledne třeba běhám kolem plotny, jsem aktivní a poté, co se s rodinou najíme, v klidu si sednu a dám si něco dobrého. Kávu už moc nepiju, spíše příležitostně. Ale když je chuť, dám si sklenku dobrého vína, na chvilku si lehnu a pak funguju zase dál. Zkrátka si najdu ten hezký moment na relaxaci," popsala půvabná blondýnka, která se v roce 1994 stala dokonce Miss Severní Čechy.

"Červené víno se dokonce doporučuje (směje se) a já trpím na nízký tlak, takže i v tomto ohledu mi to pomáhá. Obsahuje vitamín mládí, a když si člověk tu skleničku umí vychutnat, považuju to za jednu z forem skvělého odpočinku od každodenních starostí a tlaku. Nejsem zarputilá v tom, co sním a vypiju. Podle mě je důležité nemít snahy si něco striktně odpírat, příkladem je přehánění se zdravým životním stylem. Dneska ani pořádně nevíte, co je zdravé, a co ne. Snažím se maximálně naslouchat svému tělu, a když si o něco řekne, dám mu to. Podle mě by se nic nemělo hnát do extrému," dodala Nicol Lenertová pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.