Monika Binias okomentovala válku na Ukrajině: Češi by měli pomáhat více těm, kteří to potřebují. Uprchlíků je hodně. Poskytla také ekonomický rozbor

Monika Binias
Monika Binias
Foto: Nextfoto
Alžběta Staňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 16. 3. 2022

Influencerka a nově koučka Monika Binias (49) se čas od času ráda vyjadřuje nejen k módě a životnímu stylu, ale také k aktuálnímu dění. Pro ŽivotvČesku.cz proto prozradila, jak na ni působí momentální válečná situace na Ukrajině, která trvá již třetím týdnem. "Určitě je každá válka strašná a každý diktátor zrovna tak," vyjádřila se kriticky účastnice reality show » Štiky« s tím, že její názor není stanoviskem odborníka a je ho potřeba brát s rezervou.

Kontroverzní blondýna Monika Binias se nedávno stala koučkou životního stylu a bude svým klientům radit, co si mají počít se svým životem. Kromě toho také sleduje aktuální dění a ráda se podělí o svůj pohled na věc. Pro ŽivotvČesku.cz proto promluvila o tom, jak vnímá momentální vojenskou situaci ve východní Evropě.

"Samozřejmě to bedlivě sleduji, i když možná o něco méně než jiní. Pokud bych měla říct, jaký mám na boje názor, tak v první řadě každá válka je strašná a každý diktátor zrovna tak. To, co se děje, je samozřejmě příšerné a děsivé," uvedla v úvodu matka influencerek Ornelly Koktové (29) a Charlotty Štikové (25).

Blondýna, která se před časem provdala za mladšího partnera, je trochu zklamaná z toho, že Češi pomáhají vždy všude jinde než primárně u sebe doma. "Je samozřejmě správné potřebným lidem pomáhat, na druhou stranu mě trochu zaráží, že například v případě tornáda na jižní Moravě, kde lidé také přišli o své domovy, nebyla vlna solidarity zdaleka taková, přestože i zde umírali lidé. Bylo by hezké, kdyby Češi více pomáhali těm, kdo to potřebují, i když se nejedná zrovna o oběti války, ačkoli vím, že je to možná trochu nepopulární názor," sdělila pro ŽivotvČesku.cz Monika Binias s tím, že pro Ukrajinu se vybralo již kolem 200 milionů korun (Realita: České humanitární organizace vybraly ve sbírkách na pomoc Ukrajině částku vysoce převyšující miliardu korun - jde o údaj z úvodu března, uvedl to web České televize). V Čechách je však podle ní řada dalších míst, kde jsou peníze potřeba, a kdyby se na ně vybrala polovina toho, co pro Ukrajinu, připadalo by jí to správné.

"Do budoucna si myslím, že situace bude ještě pořádně těžká i po skončení války. Uprchlíků, kteří přichází do České republiky, je opravdu hodně. Ti všichni budou muset někde pracovat a obsadí řadu pracovních míst, všechna pomoc pro Ukrajinu a další následky války také něco stojí, takže to pocítíme hlavně ekonomicky," obává se Monika Binias, která momentálně žije se svým o generaci mladším manželem Petrem Biniasem (25) v Německu, kde její muž hraje hokej.

"Jaké to má celé řešení, vlastně nevím. Přemýšlím ale, jestli by nebylo lepší pomoci Ukrajině vojensky. Je sice pravda, že jsme jim poslali například zbraně a další materiál, ale možná by bylo lepší proti tomu zlu v podobě Putina bojovat tak, že ho prostě vymítíme, což by bylo pro všechny dobře. Na tom by se musela shodnout celá Evropa, samozřejmě to nemůže řešit jen Česko," zamyslela se pro ŽivotvČesku.cz plavovlasá influencerka.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.