Kdo je dcera Sergeje Šojgu, která se ve stínu války ukázala nahoře bez: Její otec vydává vražedné rozkazy, ona se s úsměvem opaluje.

Sergej Šojgu s dcerou
Sergej Šojgu s dcerou
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 12. 8. 2022

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu (67) a jeho rodina patří mezi válečné osobnosti, které by měly sankce západu postihnout nejvíc. Ovšem zatímco on vede vojska obviňovaná z četných zvěrstev, včetně bití branců, znásilňování a zabíjení dětí, jeho dcera Ksenija (31) si užívá bohatého života. Aktuálně se například svlékla na dovolené u Černého moře. K válce se už v minulosti nepřímo a dost nejasně vyjádřila na sociálních sítích, její slova pak ocitoval deník Daily Mail.

 

Ministr obrany Ruské federace Sergej Šojgu patří mezi nejbližší spolupracovníky ruského prezidenta Vladimira Putina (69). Oba muže spojuje touha po moci, kvůli které jsou schopní jít doslova přes mrtvoly. To potvrzují především zvěrstva, kterých se mají ruské vojenské jednotky během toho, co Kreml nazývá speciální operací, dopouštět na Ukrajině.

Vojska vedená Sergejem Šojgu byla dosud obviněna z nejrůznějších zvěrstev. Dopouštět se mají útoků na civilisty, znásilňování i brutálního vraždění při vykrádání ukrajinských domácností. Zdá se ale, že Kseniji, dceři generála, nedělá nic z toho těžkou hlavu. S úsměvem od ucha k uchu relaxuje nahoře bez na dovolené u Černého moře.

"Život se rozdělil na předtím a potom. Jakékoliv vojenské operace jsou až posledním řešením, a znamená to, že jiný způsob jsme nenašli. Nestydím se za to, že jsem Ruska. Miluji svou rodnou vlast a celý její lid. Celý svět ukázal, že má jeden metr na sebe a druhý na Rusko," napsala Ksenija Šojgu na sociální sítě, jak ji cituje deník Daily Mail.

Ksenija je druhou dcerou ruského ministra obrany. Podle deníku The Kyiv Post vystudovala ekonomickou fakultu a následně pracovala v jedné z nejprestižnějších ruských bank. Postupem času se ekonomikou zaobírat přestala a v tuto chvíli je prezidentkou Ruské triatlonové federace. Měla také roli ve filmu Unaveni sluncem 2, na hereckou dráhu se ale nevydala.

"Zatímco samotný diktátor si stigma ponese do konce života a dlouho po smrti, tak u jeho potomků, blízkých či příbuzných poměrně brzy vyprchává. Stačí žít pod změněnou identitou, případně být nějakou dobu v ústraní a po několika letech od konfliktu se na ně poměrně rychle zapomene," řekl pro ŽivotvČesku.cz sociolog Vojtěch Bednář, jak se bude dceři Sergeje Šojgu žít i přesto, kým její otec je.

 

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.