Kompletní předpověď počasí do konce týdne: Bouřky budou řádit jako utržené ze řetězu, v neděli dojde k zásadnímu zlomu

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 29. 6. 2022

Noční bouřky přinesly nejvyšší srážkové úhrny na Prachaticko - stanice Ktiš hlásila 44 mm, Orlík nad Vltavou 39 mm. V reakci na srážky byl na Blanici po ránu druhý stupeň povodňové aktivity (2. SPA) a také Botič a Pitkovický potok hlásily stejné riziko. "Také středa přinese místy velmi silné bouřky, které budou doprovázené nebezpečnými meteorologickými jevy. Počasí v České republice nadále ovlivňuje frontální rozhraní, které bude jejich vznik v odpoledních a večerních hodinách podporovat," varovným hlasem uvedla pro ŽivotvČesku.cz konzultantka počasí Dagmar Honsová.

Ve středu budou bouřky opět doprovázené přívalovým deštěm o intenzitě kolem 60 mm, krupobitím a silným větrem s nárazy o rychlosti 90 km/h. "A opět očekáváme ojedinělé a rychlé vzestupy hladin - zejména menších toků, protože půda je nasycena z předchozích dešťů," zdůraznila pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka.

V Čechách bude podle Dagmar Honsové oblačno až zataženo, místy déšť, přeháňky a bouřky. Jen přechodně polojasno. Další přibývání oblačnosti, srážek a velmi silných bouřek lze očekávat až později odpoledne a večer. "Na Moravě a ve Slezsku bude jasno až polojasno a přeháňky nebo bouřky pouze ojediněle. Teploměr v Čechách ukáže od 27 do 31 °C, ale pocitovou teplotu bude zvyšovat vlhkost vzduchu až na 33 °C, to na Moravě a ve Slezsku bude na teploměru až 35 °C a pocitově až 37 °C," popsala pro ŽivotvČesku.cz odbornice přes počasí.

Podobně během noci na čtvrtek meteoroložka očekává v Čechách místy bouřky, ojediněle i velmi silné, které budou doprovázené nebezpečnými jevy - krupobitím, přívalovým deštěm o intenzitě kolem 60 mm a nárazy větru o rychlosti kolem 80 km/h.

"V Čechách bude oblačno až zataženo, déšť, přeháňky, místy bouřky, ojediněle i silné. Až ve druhé polovině noci bude docházet k ubývání oblačnosti a k ustávání srážek. Na Moravě a ve Slezsku bude polojasno až oblačno a přeháňky nebo bouřky pouze ojediněle. Po ránu se budou ojediněle tvořit mlhy. Ranní teploty se budou pohybovat mezi 21 až 16 °C. Čtvrtek přinese jak teplotní rozdíly, tak možnost ojedinělých a silných bouřek. Pozor, bouřky budou opět doprovázené přívalovým deštěm o intenzitě kolem 30 mm, krupobitím a silným větrem s nárazy o rychlosti 70 km/h," popsala pro ŽivotvČesku.cz konzultantka počasí.

Podle Dagmar Honsové bude jinak polojasno až oblačno, během dne místy přeháňky nebo bouřky. Pocitovou teplotu bude opět zvyšovat vlhkost vzduchu - pohybovat se bude mezi 30 až 36 °C.

Následně v pátek počasí v ČR ovlivní další studená fronta. "Očekávat se dají místy velmi silné bouřky. Víkend přinese daleko klidnější počasí a v neděli nás budou teploty lákat k vodě," uvedla Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz ohledně přívětivé změny počasí.

V pátek bude jasno až polojasno, během dne až oblačno a místy přeháňky nebo bouřky, ojediněle velmi silné. Ranní teploty 18 až 14 °C. Denní teploty 27 až 31 °C, na východě až 35 °C.

V sobotu bude zpočátku dne na východě území oblačno a místy přeháňky nebo bouřky. Během dne i tam jasno až polojasno. Ranní teploty 16 až 12 °C, na západě kolem 8 °C. Denní teploty 20 až 25 °C.

V neděli bude polojasno až jasno. Ranní teploty 14 až 10 °C. Denní teploty 22 až 27 °C.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.