Koronavirus probíhá stejně jako chřipka, roušky jsou k ničemu, říká známý doktor Lukáš Pollert

Lukáš Pollert (reprofoto youtube.com, ČT)
Lukáš Pollert (reprofoto youtube.com, ČT)
Foto:
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 16. 4. 2020

Známý lékař Lukáš Pollert si myslí, že koronavirus je obyčejné respirační onemocnění, které má stejný průběh jako chřipka. Řekl to v rozhovoru s Deníkem N. Pollert je také přesvědčen, že paniku uměle přiživují média. Roušky jsou prý naprosto zbytečné.

Pollert patří do lékařského týmu, který se zabývá složitými operacemi plic. Často u nich dojde k respiračnímu selhání. „Je to můj denní chléb, takže mě to vůbec nevyvádí z míry. Za ta léta má člověk takové zkušenosti, že mě už opravdu máloco překvapí," řekl Deníku N.

Známý doktor nerozumí tomu, proč se pandemie vyvyšuje na cokoliv jiného a je na ni kladen takový důraz. Koronavirus se prý oproti jiným respiračním chorobám ničím neliší. „Ten průběh je úplně stejný u chřipky jako u covidu. V obou případech dochází k těžkému oboustrannému zápalu plic, ale jenom u mála pacientů," prohlásil Pollert

Chřipka dělá to stejné

"Já to nehodnotím z epidemiologického hlediska. Znám ale to, co covid-19 způsobuje na plicích. A chřipka dělá zkrátka to samé. A mnoho mladých lidí nám tady na chřipku umřelo. Takže Covid-19 nám teď nijak nevybočuje z normálu,“ dodal.

Pollertovi se zdá, že paniku přiživují novináři. Zároveň nechápe, proč musejí Češi nosit roušky. Zakrytí obličeje prý nemá jiný než psychologický smysl.

Obává se, že panika nakonec bude mít horší následky než samotná pandemie.

Galerie

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.