Koronavirus už zmutoval do počítačového viru! První žena se nakazila na internetu

Koronavirus
Koronavirus
Foto:
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 3. 4. 2020

Američtí a čínští vědci, kteří pracovali na výzkumu koronaviru, přišli se šokující zprávou. Koronavirus podle nich zmutoval s některými počítačovými viry a nakazit se teď lze už i přes internet. Toto by doslova mohlo znamenat konec lidské rasy!

Podobných mutací koronaviru se odborníci dlouho báli. Mutace zhoršují průběh nemoci, stejně jako usnadní její šíření a ztěžují hledání případného léku. To, co se koronaviru ale povedlo, se doposud nepovedlo žádnému jinému virovému onemocnění. "Během testů, které jsme udělali, jsme zjistili, že koronavirus SARS-CoV-2 dokáže mutovat s některými počítačovými viry typu HTTP, HTTPS IPv4, IPv6, PHP a CSS. Pokud se tak stane a uživatel na takovou mutaci na internetu narazí, vzniká vysoké riziko nakažení se přes internet,” tvrdí vědci.

Prvenství má USA

První případ takové nákazy na sebe nenechal dlouho čekat. 44letá Suzan z Ohia se podle doktorů nakazila skrze reproduktory v počítači. “Koronavirus zmutoval v Suzanine počítači s virem HTTP. Agresivní mutace si našla cestu z počítače skrze reproduktory a nakazila nic netušící Suzan, která zrovna na počítači hrála Candy Crush Sagu,” uvedli lékaři.

Je údajně hned několik jak se nakazit od svého infikovaného počítače. Nejvíce nebezpečné jsou reproduktory, které pomocí zvukových vln doslova tryskají koronavirus přímo na vás. Nakazit se ale můžete například skrze webkameru, která vyzařuje ionické zářené. Právě toto záření na vás koronavirus dokáže přenést.

Ochrana před koronavirem

Odborníci proto doporučují zalepit kamery a vyhodit reproduktory. V případě zabudovaných reproduktorů můžete použít roušku, kterou reproduktory zakryjete. Proti koronaviru se navíc ukázal být velice účinný ocet.

Pozn.: Tento článek byl zařazen do rubriky fake news, což znamená jediné: o fake news se skutečně jedná. Jasné to musí být už proto, že HTTP není virus, nýbrž protokol.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.