Koronovarus zaskočil Donalda Trumpa. Jím opovrhované nemoci COVID-19 podlehl rodinný přítel

Donald Trump nařídil mobilizaci.
Donald Trump nařídil mobilizaci.
Foto: Twitter
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 13. 4. 2020

Dlouho podceňoval šíření nákazy koronaviru. Donald Trump ještě v lednu věřil informacím čínského prezidenta Si Ťin-pchinga více než informacím od vlastních zpravodajských služeb. Teď na COVID-19 zemřel muž, jehož prezident USA označil za "skvělého člověka". Koronaviru podlehl v 78 letech realitní developer Stanley Chera, uvedla stanice CNN.

Chera proslul tím, že zaštítil prezidentskou kampaň Donalda Trumpa. Od roku 2016 do roku 2019 přispěl na jeho podporu celkem 402 800 dolary (v přepočtu téměř 10 miliony korun). Loni ho v závěru roku Trump nazval svým „drahým přítelem“.

V nemocnici od konce března

Chera byl v hospitalizován od 24. března, a právě o něm zřejmě hovořil Trump, když na konci měsíce mluvil do médií "o příteli, který upadl do kómatu při boji s koronavirem“.

Trump nedávno prohlásil, že s nemocí COVID-19, bojuje v nemocniční izolaci hned několik jeho přátel. Řekl doslovně, že jsou „neuvěřitelně nemocní“.

Donald Trump ohledně vážnosti situace, kterou dlouho podceňoval, začal přikládat váhu až v momentě, kdy v USA začal rapidně přibývat počet nakažených.

Ve Spojených státech je bilance koronaviru nejhorší na celém světě. Současná bilance: 560 433 případů nákazy, 22 115 lidí zemřelo a 32 634 se zotavilo.

GALERIE:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.