Kvůli anorexii vážila jen 33 kilogramů. Přišla jsem o vlasy, mít miminko bylo těžké, říká mladá učitelka

Mladá francouzská učitelka se téměř vyhladověla k smrti
Mladá francouzská učitelka se téměř vyhladověla k smrti
Foto: Profimedia.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 25. 10. 2020

Chtěla být dokonalá, ale její touha ji zavedla na samou hranici života a smrti. Pohledná učitelka francouzštiny Mai Kerivel (25) promluvila o tom, jak ji sebetrýznění připravilo o všechno, co kdy měla. Nakonec se jí podařilo vstát ze dna a stala se vzorem tisíců dívek a žen.

Mai byla normální sedmnáctiletá dívka s běžnými problémy svého věku. Neustále kontrolovala svůj vzhled a chtěla mít hezčí postavu. Když se přestěhovala s rodinou z Francie do Vietnamu, její posedlost se nebezpečně prohloubila. Vietnamské dívky jsou obecně velmi štíhlé a Mai začala řešit pocit méněcennosti. A to dost radikálně.

Cestu k abnormální vychrtlosti nalezla v hladovění. Jídlo se pro ni stalo pouhým nutným palivem pro základní přežití, víc energie odmítala přijímat.

"Ze stravy jsem úplně vynechala bílkoviny a pila jsem hodně vody. Jedla jsem pouze salát, rajče nebo jablko. Vážila jsem snad úplně všechno, dokonce i ten salát. Pak jsem omezila i rajčata, bála jsem se cukru," zavzpomínala Mai v rozhovoru pro Yahoo!News.

Váha, na kterou se nemocná dívka dostala, byla přímo alarmující. Při výšce 163 cm měla BMI v rozmezí hodnot 12-13, což je nebezpečná těžká podváha. Běžná podváha přitom začíná na hodnotách menších než 18,5. Její váha odpovídala váze desetileté dívky. Byla slabá, vyzáblá a unavená. Rozhodnutí, že se přestěhuje do Melbourne, jí tehdy zachránilo život. "Australané nejsou přirozeně tak štíhlí, jsou normální. Když jsem ve městě hledala pracovní místo, razantně mě odmítali. Vypadala jsem opravdu hodně nemocně. To mě přimělo začít zase normálně jíst. Po období hladovění šla váha opravdu rychle nahoru. Najednou jsem měla 54 kilo, nejvíc tuku šlo do tváří a břicha."

Mai začala mít konečně sílu, aby mohla cvičit. Hodiny boxu brzo doplnila cvičením kardia a zvedáním činek v posilovně. Z dívky na hranici smrtelného kolapsu se vypracovala na zdravou váhu a posílila fyzickou kondici.

"Anorexie mi změnila život. Narušila jsem si metabolismus, vypadala mi spousta vlasů a hlavně jsem přestala menstruovat. Všechno se pomalu vrací do normálu. Ale když jsme se přítelem, který pracuje jako sportovní kouč a hodně mi pomáhá, snažili o miminko, bylo to pro nás dost těžké. Být hubená nikoho neudělá dokonalým. Stejně tak jako jíst aspoň jedno plnohodnotné jídlo denně neudělá z člověka obézního," řekla dnes již s velkým štěstím uzdravená mladá učitelka.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.