Lucie Šafářová věřila ve finále Wimbledonu Karolíně Plíškové: Čekám agresivní hru. Vyhraje ta, která udrží nervy

Karolína Plíšková a Lucie Šafářová
Karolína Plíšková a Lucie Šafářová
Foto: Profimedia
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 10. 7. 2021

AKTUALIZOVÁNO: Česká tenistka Karolína Plíšková (29) ve finále tenisového Wimbledonu podlehla Australance Ashleigh Bartyové (25). Na finále se hodně těšila také Lucie Šafářová (34), která před samotným zápasem pro ŽivotvČesku.cz poskytla rozhovor. "Očekávám, že pro obě to bude hodně těžký zápas. Doufám, že vyhraje Kája, které to moc přeji. Myslím si, že i pro diváky to bude velmi atraktivní utkání," řekla bývalá skvělá tenistka.

Lucie, na jedné straně stojí Karolína Plíšková, která se může opřít o vynikající servis a hodně rychlou hru. Proti ní světová jednička Ashleigh Bartyová, která turnajem procházela dosud bez zakolísání. Co čekáte od wimbledonského finále vy?

Obě hráčky jsou na trávě velmi dobré, po cestě do finále obě předvedly skvělé výkony. Očekávám, že pro obě to bude hodně těžký zápas. Samozřejmě doufám, že vyhraje Kája, které to moc přeji. Myslím si, že i pro diváky to bude velmi atraktivní utkání, obě jsou zkušené hráčky, které mají v zádech řadu velkých zápasů, myslím si, že o ten wimbledonský talíř se opravdu porvou.

Karolína Plíšková vždy říkala, že Wimbledon nepatří mezi její oblíbené turnaje. Proč se to podle vás letos zlomilo?

Já si to nemyslím, podle mě Kája vždy na trávě hrála ráda a předvedla na tomto povrchu řadu výborných výkonů.

Říkala jste, že čekáte hodně atraktivní a vyrovnané utkání, které rozhodnou maličkosti. Co podle vás bude tím rozhodujícím jazýčkem na pomyslných vahách?

Bude záležet, kdo lépe unese psychický tlak. Podle mě rozhodne to, kdo se nastaví tak, že si za tím vítězstvím více půjde. Obě hráčky mají skvělé podání, Ashleigh Bartyová ráda mění rytmus hry, ráda chodí na síť... Očekávám hodně agresivní tenis a obě se budou snažit chodit si pro vítězné míče. Myslím si, že rozhodne prostě to, kdo udrží v klidu psychiku.

Český tenis produkuje jednu skvělou hráčku za druhou. Byla jste tu vy, Petra Kvitová, Barbora Strýcová, nyní štafetu převzaly Karolína Muchová či Barbora Krejčíková... Čím to podle vás je, že Česká republika v ženském tenise chrlí takovou plejádu skvělých hráček?

České holky jsou prostě nejlepší (bouřlivě se směje). Teď vážně, máme dobrý výchovný systém v České republice a tenis má štěstí, že je u nás hodně populárním sportem. Všímám si, že tenis u nás dělá čím dál více malých dětí. Obecně si myslím, že český národ je hodně sportovně založen, máme tu velkou základnu talentů a pak sklízíme úspěchy.

Představení postavené na textech písní Michala Davida (61), Františka Janečka (77) a Zdeňk...

AKTUALIZOVÁNO: Karolína Plíšková po třísetové bitvě (3:6, 7:6, 3:6) nakonec podlehla světové jedničce Ashleigh Bartyové.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.