Manželka kandidáta na prezidenta Monika Babišová vyjmenovala filmy a pohádky, které nesmí u nich doma o Vánocích v televizi chybět

Monika Babišová
Monika Babišová
Foto: Se svolením Moniky Babišové / foto s vědomím Sab Lauren
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 4. 12. 2022

Manželka opozičního poslance a v současnosti kandidáta na post hlavy státu Monika Babišová (48) je ženou, která Vánoce miluje. A to nejen z důvodu, že se u jednoho stolu sejde celá rodina, ale také kvůli atmosféře, kterou zcela nepochybně dokreslují filmy a pohádky - zkrátka česká televizní klasika. Pohledná plavovláska pro ŽivotvČesku.cz vyjmenovala, co u nich v Průhonicích, kde s rodinou dlouhé roky žije, nesmí na televizní obrazovce chybět.

České Vánoce jsou neodmyslitelně spojené s pohádkou »Tři oříšky pro Popelku« s oblíbenou herečkou Libuší Šafránkovou (†68) v hlavní roli. Právě na tu se u Babišových těší nejvíce.

"Pro nás jsou Vánoce pohádka Tři oříšky pro Popelku, takže pokud třeba není v televizním programu v den či hodinu, kdy máme čas na sledování, tak si ji co nejdříve následně pustíme. Ta rozhodně musí být," uvedla pro ŽivotvČesku.cz charismatická manželka bývalého předsedy vlády.

V roli Popelky vůbec nemusela být

Pro redakci ŽivotvČesku.cz divadelní režisér a herec Jan Kačer před pár dny prozradil, že se nejen s Libuší Šafránkovou, ale také jejím manželem Josefem Abrhámem (†82) přátelil několik desítek let. Proto není příliš překvapivé, že s jednou z nejpopulárnějších hereček Česka byl také v okamžiku, který rozhodl o její životní roli.

"Tehdy jsme spolu zrovna zkoušeli Racka (divadelní hra od Čechova, pozn. red.), když za mnou Libuška přišla s tím, že dostala nabídku na tuhle pohádku, ale že to nejspíš nevezme, protože ví, že už mi přislíbila účast v divadle. A já jsem jí na to řekl, že dneska je taková divná doba a řada lidí moc nemůže hrát, takže si myslím, že by tu roli vzít měla," zavzpomínal pro ŽivotvČesku.cz na okolnosti obsazení Tří oříšků pro Popelku Jan Kačer.

Že Libuše Šafránková dobře udělala, když Jana Kačera poslechla, se ukázalo poměrně brzy. Pohádka se brzy stala populární nejen v Česku, ale také v Norsku. "Těm Norům se líbí, jak Popelka jede přes zasněžené pláně, připomíná jim to krajinu u nich doma. Ta pohádka je tam tak oblíbená, že se stejně jako u nás vysílá každý rok. Jednou se norská televize rozhodla, že ji tentokrát neodvysílá, což spustilo takovou vlnu protestů a nevole, že ji do programu raději opět zařadili," připomněl úsměvnou historku o již tradičním vánočním filmu Jan Kačer pro ŽivotvČesku.cz.

Televizní zábava u Babišových

Ale zpět k rodině opozičního poslance. Monika Babišová totiž prozradila, která filmová klasika nesmí o vánočních svátcích u nich v Průhonicích chybět. "Dále máme rádi komedii století S tebou mě baví svět, Pelíšky a Lásku nebeskou. Z pohádek pak klasiku - Pyšná princezna, Princezna se zlatou hvezdou na čele, Byl jednou jeden král. Z novějších mám ráda Nesmrtelnou tetu a O letajícím ševci," dodala pro ŽivotvČesku.cz Monika Babišová s tím, že letos bude rodina tradičně doma. Navíc očekává, že dorazí její maminka se sestrou.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.