Miro Šmajda si vyrazil do společnosti. Finalista SuperStar ukázal svalnaté ruce, které by obdivoval i filmový Rambo

Aneta Kernová a Miro Šmajda
Aneta Kernová a Miro Šmajda
Foto: Nextfoto
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 14. 5. 2022

Slovenský hudebník Miro Šmajda (33) se v roce 2009 proslavil díky televizní pěvecké soutěži. Tehdy měl fanoušky především v řadách pubertálních dívek, kterým dokázal i přes obrazovky ukrást srdce. Ačkoliv nevyhrál, patří k jedincům, kteří v hudební kariéře nadále úspěšně pokračují. Když zrovna nemá hudební závazky, tak s oblibou cvičí, což bylo vidět i na filmové premiéře v pražském kině Atlas. "Snažím se a stále na sobě makám," řekl pro ŽivotvČesku.cz umělec, který se stal před časem i fotografem.

Miro Šmajda se proslavil, když mu bylo 20 let. Tehdy jako ambiciózní mladík okouzlil pubertální dívky v televizní pěvecké soutěži SuperStar. Hudba je jeho velkou vášní dodnes a věnuje se jí rovnou ve dvou kapelách - Terrapie a Walda Gang. Přiznává, že jeho dřívější fanouškovská základna ho sleduje dodnes a je rád, že on ji sleduje vyrůstat. Cení si ale toho, že příznivce už více zajímá hudba. Ve volném čase pak místo mikrofonu rád zasedne na motorku a procestovává i kouty světa, fotografuje a posiluje.

"Teď toho bylo pracovně opravdu hodně a pořád je. Vedle muziky ještě fotím, mám atelier v Praze na Vinohradech a fotím různé projekty, rozjelo se to tak, že nevím, co dřív. Mám co dělat, abych si našel chvíli na cvičení. Snažím se a stále na sobě makám, ale teď spíše doma," popsal sympatický zpěvák pro ŽivotvČesku.cz s tím, že snad přes blížící se prázdniny si alespoň trochu odpočine od vysokého pracovního tempa.

Již dříve redakci zpěvák přiblížil, že procestoval velký kus světa a podíval se i do oblastí, které se nedají nazvat zrovna běžnými dovolenkovými destinacemi. Má rád adrenalin a proto si ze svých cest přivezl i vzpomínky na momenty, které se mohou jevit přinejmenším jako velmi nepříjemné.

"Kolikrát si při cestách uvědomíte cenu bytí, cenu života a to, že nic není zadarmo a nic není samozřejmé. My žijeme v konzumní společnosti obklopené iluzí samozřejmosti všeho. Tam si na vlastní zkušenosti i na tom, co vidíte kolem sebe, jak lidé žijí, za jak těžkých podmínek, mnohé uvědomíte. Po návratu si řeknete, že život je tam o něčem úplně jiném, než o tom, na co jsme zvyklí tady. Ty cesty jsou sebevzdělávací po stránce vědomostí, ale i po stránce uvědomění," dodal Miro Šmajda pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.