Miro Šmajda si vyrazil do společnosti. Finalista SuperStar ukázal svalnaté ruce, které by obdivoval i filmový Rambo

Nextfoto
Aneta Kernová a Miro Šmajda
Foto: Nextfoto
Rudolf Šindelář | Redaktor
rudolf.sindelar@zivotvcesku.cz
Publikováno: 14. 5. 2022

Slovenský hudebník Miro Šmajda (33) se v roce 2009 proslavil díky televizní pěvecké soutěži. Tehdy měl fanoušky především v řadách pubertálních dívek, kterým dokázal i přes obrazovky ukrást srdce. Ačkoliv nevyhrál, patří k jedincům, kteří v hudební kariéře nadále úspěšně pokračují. Když zrovna nemá hudební závazky, tak s oblibou cvičí, což bylo vidět i na filmové premiéře v pražském kině Atlas. "Snažím se a stále na sobě makám," řekl pro ŽivotvČesku.cz umělec, který se stal před časem i fotografem.

Miro Šmajda se proslavil, když mu bylo 20 let. Tehdy jako ambiciózní mladík okouzlil pubertální dívky v televizní pěvecké soutěži SuperStar. Hudba je jeho velkou vášní dodnes a věnuje se jí rovnou ve dvou kapelách - Terrapie a Walda Gang. Přiznává, že jeho dřívější fanouškovská základna ho sleduje dodnes a je rád, že on ji sleduje vyrůstat. Cení si ale toho, že příznivce už více zajímá hudba. Ve volném čase pak místo mikrofonu rád zasedne na motorku a procestovává i kouty světa, fotografuje a posiluje.

"Teď toho bylo pracovně opravdu hodně a pořád je. Vedle muziky ještě fotím, mám atelier v Praze na Vinohradech a fotím různé projekty, rozjelo se to tak, že nevím, co dřív. Mám co dělat, abych si našel chvíli na cvičení. Snažím se a stále na sobě makám, ale teď spíše doma," popsal sympatický zpěvák pro ŽivotvČesku.cz s tím, že snad přes blížící se prázdniny si alespoň trochu odpočine od vysokého pracovního tempa.

Již dříve redakci zpěvák přiblížil, že procestoval velký kus světa a podíval se i do oblastí, které se nedají nazvat zrovna běžnými dovolenkovými destinacemi. Má rád adrenalin a proto si ze svých cest přivezl i vzpomínky na momenty, které se mohou jevit přinejmenším jako velmi nepříjemné.

"Kolikrát si při cestách uvědomíte cenu bytí, cenu života a to, že nic není zadarmo a nic není samozřejmé. My žijeme v konzumní společnosti obklopené iluzí samozřejmosti všeho. Tam si na vlastní zkušenosti i na tom, co vidíte kolem sebe, jak lidé žijí, za jak těžkých podmínek, mnohé uvědomíte. Po návratu si řeknete, že život je tam o něčem úplně jiném, než o tom, na co jsme zvyklí tady. Ty cesty jsou sebevzdělávací po stránce vědomostí, ale i po stránce uvědomění," dodal Miro Šmajda pro ŽivotvČesku.cz.

Slovenský »frajer« Miroslav Šmajda (33) se ve velkém stylu vrátil do pěvecké show, která o...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu