Mladík vážil 210 kilogramů a chtěl zemřít. Podařilo se mu shodit 115 kilo a je z něj lamač ženských srdcí

Mike Waudby zhubnul během 18 měsíců neskutečných 115 kilogramů
Mike Waudby zhubnul během 18 měsíců neskutečných 115 kilogramů
Foto: Profimedia.cz

Dostal druhou šanci, když se neúspěšně pokusil sáhnout si na život. Kvůli enormní hmotnosti Mike Waudby z anglického Kingston upon Hullu prožíval chvíle obrovského studu, pocitů méněcennosti a musel dokonce odejít z baru poté, co mu skupinka dívek řekla, že se jim z něj dělá zle. Ale jak se říká, když si člověk myslí, že už mu došly síly, dokáže unést ještě třikrát více. Nová vize života ho přivedla k rozhodnutí nesnažit se život ukončit, ale naopak ho změnit natolik, že bude na světě rád. Za 18 měsíců prošel životní proměnou, která z něj udělala bez přehánění nového člověka.

Tehdy 29letý Mike se dostal do stavu, kdy ručička váhy ukazovala dramatické číslo 210 kilogramů. Nejen že ho jeho hmotnost ohrožovala na zdraví, ale řešil posměšky okolí a běžné každodenní činnosti se pro něj staly obtížnou záležitostí. Jeho obezita však nebyla překvapivě až tak důsledkem nadměrné konzumace jídla jako spíše alkoholu, který si objednával domů po internetu.

"Nepřejídal jsem se, většinou jsem posnídal misku cereálií, na oběd jsem měl sendvič a k večeři cokoli, co mi připravila máma. Býval jsem doma, díval se na televizi a hrál hry. Objednával jsem si alkohol online a zkonzumoval jsem 3.000 kalorií jenom v alkoholu (v přepočtu tedy asi 12.500 kilojoulů, pozn. red.)," řekl Mike Waudby, jak uvedl web Indianatvnews.com.

I'm by no means a body builder, an athlete nor do I consider myself that fit or strong but..... I'm as real as you get,...

Zveřejnil(a) Mike Waudby dne Středa 29. července 2020

Trpěl depresemi z kil, která mu překážela čím dál tím víc, a rozhodl se to řešit tím nejhorším způsobem. Zkombinoval whiskey s prášky a pokusil se vzít si život. Ale měl obrovské štěstí a pokus o sebevraždu nakonec přežil a začal si uvědomovat, že se podruhé narodil a možná není řešením konec, ale naopak nový začátek. Do jeho života vstoupila také krásná dívka Morgan, která ho přiměla k životní transformaci svým laskavým přístupem a motivací, kterou mu dodávala.

Mladík přestal pít a začal velmi intenzivně cvičit. "Každý trénink na cross trenažeru končil tím, že jsem si svlékl svoje mokré tričko velikosti XXXXL a díval jsem se na břicho, které plakalo bolestí. Ale pokaždé jsem se zvedl a pokračoval," vzpomínal na svoje první hodiny v posilovně. 18 měsíců tvrdé dřiny, kdy upravil jídelníček, zbavil se alkoholu (ve kterém přijímal velké množství kalorií, kdy ho jeho tělo neustále muselo odbourávat) a s obrovským nasazením dřel v tělocvičně a trénoval - což ho nakonec dostalo na ztrátu neskutečných 115 kilogramů. Musel však podstoupit chirurgické odstranění přebytečné kůže, protože ztráta nadměrných kilogramů byla dramatická.

Cvičení se stalo jeho povoláním, protože ho začalo natolik bavit, že v něm chtěl pokračovat i v profesní kariéře. Mike pracuje jako osobní trenér a poměrně dost zaslouženě si díky vyrýsovaným svalům a vypracované postavě získal přezdívku Mr. Muscles, jak píše britský web Metro.co.uk.

I po letech se mu daří udržovat si postavu a skvělou kondici, i když to během lockdownu a koronavirové krize v Británii nebylo a není vůbec snadné. Ale zdraví je podle Mika Waudbyho nejdůležitější. Napsal také autobiografickou knihu s názvem Weight Loss Warrior, která shrnuje jeho životní cestu k vysněné váze a zdraví.

V poslední době se i s ohledem na epidemickou situaci hodně řeší téma hubnutí a přibírání....

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.