Moderátorka Gabriela Partyšová popsala, co rozhodně rodiče nesmí vynechat, pokud uslyší: Mami, bude 3. světová válka?

Gábina Partyšová
Gábina Partyšová
Foto: Nextfoto
Alžběta Staňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 7. 3. 2022

Moderátorka Gabriela Partyšová (43) se rozhodla momentální složitou situaci v Evropě prožívat spíše v rodinném kruhu. O aktuálním dění nejen na Ukrajině si povídala s nejmladšími členy své rodiny a podle svých slov je na ně hrdá. "I s dětmi je potřeba o tom mluvit. Mají také svoje strachy," popsala pro ŽivotvČesku.cz moderátorka.

Moderátorka Gabriela Partyšová se netají tím, že ráda tráví čas ve společnosti mladých lidí a dětí. Proto na poslední rodinné sešlosti velice uvítala, když si mohla popovídat se svými synovci a neteří, kteří jsou věkem na prahu dospělosti. Nebojí se ani otevřít vážná témata, jako je třeba válka na Ukrajině. Jak sama přiznala, byla velmi pozitivně překvapena, jaké rozumné názory mladí lidé mohou mít.

"Ještě celkem nedávno byly naše děti malinké a my rodiče jsme se o ně přirozeně báli. Dnes už jsou skoro všechny děti v naší rodině vyšší než já a i dnes se o jejich budoucnost zajímáme. Na rodinné sešlosti jsem si povídala s partou mladých jedinců a mimo jiné jsme se dostali i na téma tolik skloňované. Naslouchala jsem jejich názorům a vnitřně byla moc ráda, že svět, i v jejich mladém věku, nevidí černobíle. Že znají širší souvislosti, že se zajímají, diskutují. Mluvme s našimi dětmi o tom, co se děje. I ony cítí potřebu dostat ze sebe strach a to, co jim běhá hlavou," uvedla moderátorka ve svém vyjádření na soukromém profilu na sociální síti, které poskytla redakci ŽivotvČesku.cz.

"Sama jsem toho už zažila dost, a tak vím, že je mnohdy těžké se vypořádat se starostmi a smutky. A to se týká právě i dětí a mladých lidí. Proto bych ráda upozornila na to, že i s nimi je potřeba o tom mluvit, s malými i velkými," vysvětlila pro ŽivotvČesku.cz Gabriela Partyšová, která je sama matkou syna Kristiána (15). Toho má se svým bývalým manželem, podnikatelem Josefem Koktou (64).

Sama se snaží s negativitou, která jako lavina v posledních dnech z pochopitelných důvodů zaplavila svět, vyrovnávat po svém. "Myslím, že těch smutných zpráv je v poslední době všude až až. I proto jsem se rozhodla, že nebudu sdílet například různé fotky tanků a podobně. Místo toho mluvím třeba o tom, jak běhám, a snažím se touhle cestou spíš lidi motivovat k něčemu pozitivnímu. Samozřejmě je správné udržovat se informovaným, ale asi je také potřeba se tím nenechat úplně strhnout," dodala pro ŽivotvČesku.cz sympatická moderátorka, která se netají tím, že sport je pro ni velkou hnací silou.

Ráda zajde do posilovny, do bazénu nebo třeba na golf, u kterého se prý člověk pořádně nachodí, a tak má podle ní pohybu až až. Její největší vášní je však jóga, kterou praktikuje již roky, má vlastní trenérskou licenci, a dokonce založila v Praze své vlastní studio. Není proto divu, že její postava postrádá byť jen gram tuku a po celém těle se jí rýsují svaly.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.