Na výstavním těle se musí pracovat. Expřítelkyně Michala Štiky prozradila své triky na hubnutí

Michal Štika a Barbara Johanna
Michal Štika a Barbara Johanna
Foto: Se svolením Barbary Johanny
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 15. 5. 2021

Okouzlující záchranářka Barbara Johana (36), kterou proslavil vztah s podnikatelem Michalem Štikou (50), patří k ženám, které tvrdě makají na formování své postavy. Dnes už s expartnerem i po rozchodu zůstali skvělými přáteli, ale před půvabnou Barbarou stojí nové životní výzvy. Pro ŽivotvČesku.cz do detailu popsala, jak si udržuje figuru. "Neodepřu si ani čokoládu, zpevňuje žíly, dodává dobrou náladu, podle mě je prospěšná," řekla štíhlá žena pro ŽivotvČesku.cz.

Barbara Johana, která roky tvořila sympatický pár s Michalem Štikou, se může pochlubit postavou, jakou by jí mohly závidět i modelky.

"Lidé se mě často ptají na čokoládu, ale já si ji nikdy neodepřu. Podle mě je i prospěšná, je to antioxidant a zpevňuje žíly, také umí dodávat dobrou náladu. Když si ji člověk dává v rozumné míře, tak to tak strašný prohřešek není. Hlavně jsem ale ve velkém vynechala cukry, tuky, mouku a bílé pečivo. Zkouším bezlepkové potraviny a znát je to hodně, velmi se mi zmenšil obvod břicha," přiznala pro ŽivotvČesku.cz žena, která pracuje jako záchranářka. Barbara také upřesnila, že kvalitní stravu musí člověk kombinovat s pohybem.

"Cvičení miluji a vždy jsem cvičila hodně intenzivně. Teď hodně chodím běhat s mými dobrmany, přetahování s nimi o hračku není žádný čajíček. Také miluji thajský box. Na něj chodím čtyřikrát týdně, a to mám pocit, že pak mohu sníst cokoliv, že prostě po tom výkonu ani energii nestíhám doplňovat," prozradila pro ŽivotvČesku.cz Barbara Johana s tím, že dobré je hecovat se při cvičení s dalšími lidmi a vzájemně se podporovat.

"Cvičím hlavně s mou kamarádkou Sarou a zapojila jsem se do instagramové výzvy HanyLucy, kdy se každý měsíc formuje určitá část těla. Vždy se jede série více různých cviků, postupně se zvyšuje náročnost. Výzvy máme vždy třicetidenní. Motivační je psát si denně pod příspěvek na Instagramu výsledky, co je už odcvičeno a označit ostatní, kteří se výzvy také účastní. Stále se k nám mohou připojit noví lidé, kdo mě požádá, tak ráda pošlu rozpis cviků a může se do toho dát s námi," doporučila žena, která má postavu ohebnou jako proutek.

K snídani si Barbara dává ovesné vločky s různým druhem ovoce, semínky a ořechy. Druhou variantou snídaně je žitný chléb s avokádem, vajíčkem na vícero způsobů a bylinky. K pití je ideální stoprocentní ovocný džus, černý čaj či káva bez cukru. "K obědu mám ráda zeleninu na různé způsoby, brambory s přírodním plátkem kuřecího masa nebo hovězí red curry s rýží. Říká se, že brambory, ovesné vločky a lněná semínka mají vliv na zeštíhlení pasu a podle mých zkušeností tomu tak opravdu je. K večeři si ráda dám carpaccio z červené řepy s gorgonzolou a piniovými oříšky, rýžové těstoviny s koriandrem a krevetami nebo obyčejný tvaroh. Starám se nyní o babičku, té vařím klasickou českou kuchyni s omáčkami. Takže se musím přiznat, že občas zhřeším," dodala sympatická žena, která je momentálně single.


Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.