Nakažených je za čtvrtek o 215 více. Slovinsko zase zavádí pro Čechy povinnou karanténu

Slovinsko pečlivě monitoruje situaci v Česku v souvislosti s koronavirem.
Slovinsko pečlivě monitoruje situaci v Česku v souvislosti s koronavirem.
Foto: Pixabay.com

Slovinsko v noci znovu zařadilo Česko mezi středně rizikové státy z hlediska rizika nákazy koronavirem. Je to způsobeno dlouhodobým trendem vývoje počtu nakažených. Na našem území totiž dál neklesá počet nových případů COVIDU pod dvě stovky denně. Ve čtvrtek přibylo dalších 215 nakažených.

Slovinsko opětovně zavedlo zpřísnění pravidel pro občany České republiky. Po vstupu do země je pro ně až na výjimky povinná dvoutýdenní karanténa. Pokud zemí jen projíždějí, omezení se na ně nevztahuje. Tranzit - tedy projetí země - nesmí ale přesáhnout 12 hodin.

Lidé, kteří si ve Slovinsku rezervovali ubytování do čtvrtka 6. srpna, nemusí do karantény, pokud předloží negativní test na COVID-19.

Zpřísnění opatření má souvislost s dlouhodobým nárůstem počtu nakažených. Ve čtvrtek přibylo dalších 215 nakažených. Od vypuknutí epidemie na začátku března byla nemoc potvrzena celkem u 17.740 lidí.

Nejvíce ze všech okresů republiky zůstává šířením nemoci zasaženo Frýdecko-Místecko.

V poslední době stoupl počet nakažených o tisícovku za pouhých pět dní a tento trend pokračuje. Po víkendovém poklesu tento týden znovu přibývá denně víc než dvě stovky případů. 

Laboratoře v Česku v sobotu potvrdily 1159 případů koronaviru, potvrdila to mluvčí ministe...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.