Nostradamus a jeho splněné věštby. Varoval před událostmi, které se opravdu zapsaly do dějin

Ilustrační snímek - Michel de Nostredame zvaný Nostradamus
Ilustrační snímek – Michel de Nostredame zvaný Nostradamus
Foto: Wikipedie - CC BY-SA 3.0
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 12. 1. 2021

Byl velikánem své doby. Francouzský prorok a lékař Michel de Nostredame přinášel v 16. století prostřednictvím svých věšteb mnohá poselství pro budoucí staletí. V lidech probouzel zájem, ale dokázal také děsit, protože jeho jasnovidecký »dar« nikdo nedokázal racionálně vysvětlit. Některé události už se odehrály a mystik Nostradamus o nich ještě předtím údajně promluvil ve svých proroctvích.

Nostradamus zůstává dodnes záhadnou osobností, která za sebou zanechala řadu proroctví, která logicky vyvolávají i spoustu otázek. Za dlouhá staletí se je někteří snažili rozklíčovat, ale až v roce 1961, kdy vyšel překlad jeho slavné knihy Les Prophéties de M. Michel Nostradamus psané ve staré francouzštině, se podařilo jeho věštby přiblížit a lépe porozumět tomu, co už v 16. století prorokoval.

Velký požár v Londýně roku 1666

Století 2, báseň padesátá druhá
Krev spravedlivých se dopustí chyby v Londýně. Spálený bleskem, z dvaceti tří šest. Ta letitá dáma spadne ze svých výšin. Několik ze stejné sekty bude usmrceno.

Mnozí jsou přesvědčeni o tom, že právě toto čtyřverší souvisí s jednou z největších katastrof historie Londýna, která započala 2. září 1666 v domě pekaře krále Karla II. Tomase Farrynora. Údajne neuhašená pec a doutnající uhlíky v ní rozžehly ohnivé peklo, které se zdálo několik dní nezastavitelné. Škody byly obrovské, zničena byla i původní katedrála svatého Pavla, která byla proslulým architektem Christopherem Wrenem znovu postavena.

Atentát na prezidenta Johna F. Kennedyho v roce 1963

Století 1, báseň dvacátá sedmá
Velký muž bude v ten den sražen náhlým úderem. Zlý čin předpovězený nositelem petice. Podle té předpovědi padne další v noci. Konflikt v Remeši, Londýně a nákaza v Toskánsku.

Nostradamova slova měla prorokovat smrt 35. prezidenta Spojených států amerických Johna Fitzgeralda Kennedyho, který má být tím »Velký mužem« v temné věštbě. Dne 22. listopadu 1963 byl na něj spáchán atentát, kdy bývalý příslušník námořnictva Lee Harvey Oswald vystřelil z pušky Carcano M91/38 v texaském Dallasu během prezidentské kampaně a Kennedyho vážně zranil. Prezident po útoku podlehl zraněním.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.