Slavný jasnovidec předpověděl děsivé události, které otřásly dějinami. Z jeho schopností mrazí

Jasnovidec a léčitel Edgar Cayce
Jasnovidec a léčitel Edgar Cayce
Foto: Profimedia.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 15. 1. 2021

Muž, který mnohé děsil, ale zároveň o něm nedokázali přestat mluvit. Hlavním důvodem toho, proč Edgar Cayce (†67) lidi tak zajímal, byly především jeho jasnovidecké a léčitelské schopnosti. Nemělo racionální vysvětlení, jak dokázal přezdívaný americký Nostradamus předpovídat s tak děsivou přesností události, které se zapsaly do dějin.

Edgar Cayce je považován za nejslavnější psychické médium 20. století, jehož neuvěřitelných 14 306 vidění je archivováno v budově Asociace pro výzkum a osvícení v americké Virginii. To vše díky práci stenografky Gladys Davisové, kterou si najal v roce 1923, aby jeho věštby zaznamenávala a zamezil tak nejen zapomenutí vidění, ale také riziku jejich dezinterpretace.

Jeho dar se však neprojevoval v bdělém stavu, ale v hypnóze, do které se uváděl poměrně jednoduchým rituálem. "Prostě si lehnul na pohovku. Když měl kravatu nebo měl límeček, tak si ho povolil. Rozvázal si tkaničky, zkřížil si ruce na prsou a odpočíval," vzpomínal na otce a jeho schopnosti nejmladší syn Edgar Evans Cayce v dokumentárním filmu Prophecies nad Predictions: Sleeping Prophet.

Právě hypnóza mu mimo jiné zachránila jeho hlasivky, na kterých se podepsal chronický zánět hrtanu. Dne 30. března 1901 se poprvé uvedl do transu, kdy dokázal zcela jasně popsat svoje onemocnění a naordinovat si i správnou léčbu. Tehdy se jeho schopnosti projevily v plné síle.

Cayce během 43 let předpověděl mnohé a jeho vidění jsou archivována. Tvoří tak největší parapsychologickou sbírku pocházející od jediné osoby. Viděl do minulosti i budoucnosti.


Krach na newyorské burze v roce 1929

Jednou z předpovědí, která se naplnila, byl takzvaný Černý čtvrtek. Tedy 24. října 1929, kdy došlo k největšímu burzovnímu krachu, jaký historie dosud zaznamenala. Cayce předpověděl naprosto přesně, kdy k tomu dojde a co bude příčinou, a to o několik let dříve, jak uvádí kniha amerického novináře Jesse Stearna Spící prorok – Edgar Cayce, která čerpá z jeho zdokumentovaných proroctví.

Tsunami v roce 2004

26. prosinec roku 2004 se zapsal jako jeden z nejtragičtějších dnů. Podmořské zemětřesení, které dosáhlo na škále Richterovy stupnice hodnoty 9.2, připravilo o život více než 230 tisíc lidí. Nejvíce byla zasažena Indonésie, Srí Lanka, Thajsko a Indie.

Ve čtení 3976-26 z 28. dubna 1941 mluvil Edgar Cayce o živelné katastrofě. "Sleduj sváry oceánu… v Indickém oceánu… týká se to moře, ano, protože tam dojde k roztržení," řekl během zmíněné seance.


Jako intuitivní diagnostik a jasnovidec pomáhal lidem a díky svým schopnostem zachránil také svoji vážně nemocnou ženu Gertrudu a syna Hugha Lynna, jehož zrak měl podle lékařů zůstat po nehodě s magneziovým práškem trvale poškozen, přesto se pod dohledem otce zázračně vyléčil.

Cayce si za své služby nebral peníze a nedělal rozdíly mezi bohatými a chudými. I kvůli tomu se jeho rodina mnohdy ocitla v těžké situaci, kdy řešila, jak zvládnout finanční krizi. Lidem pomáhal dlouhých 43 let a mezi slavnými, kteří ho vyhledali, byl například také 28. prezident Spojených států Woodrow Wilson nebo vynálezce Thomas Alva Edison a mnozí další. Edgar Cayce zemřel 3. ledna 1945 ve věku 67 let.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.