O tomto fenoménu se příliš nemluví. Odzbrojení české armády je největší bezpečnostní hrozbou, burcuje závodník a politik Filip Turek

Filip Turek
Filip Turek
Foto: Profimedia
Jiří Ovčáček | Redaktor a komentátor
[email protected]
Publikováno: 15. 4. 2024

Komentář: Ruská agrese proti Ukrajině má logicky dopady na členské státy NATO, které napadenou zemi neochvějně podporují. Bývalý automobilový závodník a lídr evropské kandidátky hnutí Přísaha a Motoristé Sobě Filip Turek pro portál ŽivotvČesku.cz upozornil, že v důsledku konfliktu na Ukrajině může naše země čelit hrozbě v podobě odzbrojení. Podle Filipa Turka jde dokonce o největší bezpečnostní hrozbu pro Česko.

Rusko útočí na Ukrajinu už třetím rokem. Západ se snaží napadené zemi pomáhat, Česko přitom patří mezi lídry. Dlouhotrvající válka ale přirozeně vyčerpává vojenské zásoby, což se podle Filipa Turka může stát kamenem úrazu.

"Největší bezpečnostní hrozbou je aktuálně odzbrojení naší armády a našich spojenců v souvislosti s válkou na Ukrajině. O tomto fenoménu se příliš nemluví, ale početní stavy vybavení, výzbroje i munice jsou poměrně dobře dohledatelná data," upozornil lídr evropské kandidátky Přísahy a Motoristů Sobě pro ŽivotvČesku.cz.

Záchranným kruhem pro naši vlast je podle Filipa Turka právě členství v Severoatlantické alianci a přátelství s Washingtonem. "Důvěřujme členství v NATO a bezpečnostní dohodě s USA," poznamenal s tím, že další bezpečnostní hrozbou pro Česko je jakákoliv účast vojáků NATO na ukrajinském území. 

"Ale stále doufám, že Rusko by do takového konfliktu nešlo, opakovaně to deklaruje. A je to vzhledem k silné vojenské převaze našeho bezpečnostního partnera (Spojené státy) logické ze všech stran," dodal pro ŽivotvČesku.cz Filip Turek.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.