Pacienti s koronavirem popsali nový příznak: V hrudníku nám něco syčelo. Jsme úplně na dně

heartache-1846050_1280
heartache-1846050_1280
Foto:
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 11. 4. 2020

Někteří pacienti s koronavirem popisují nové projevy nemoci COVID-19. Souvisí s napadáním dýchacího ústrojí. Tři nakažení, kteří se navzájem neznají, je popsali jako "syčení", "šumění" a "brnění".

Grace Dudley (29) ležela deset dní na jednotce intenzivní péče v Královské nemocnici ve východním Londýně. "Ještě před hospitalizací jsem po šesti dnech zaznamenala podivné syčení nebo šumění na své kůži. Musela jsem si lehnout, aby to přestalo," řekla deníku Mirror.

Syčení v hrudníku

"Nikdy jsem se necítila tolik nemocná. Mrazilo mě po celém těle," dodala. "To syčení jsem pozorovala i v oblasti hrudníku," uzavřel a s tím, že COVID-19 v nemocnici naštěstí porazila.

O podivných projevech nemoci psala i další žena na Twitteru. "Brní mě neustále v rukou, nemůžu nic dělat. Rozhodně to není pouhá chřipečka. Už devět dní jsem úplně na dně. Ten pocit brnění a syčení neustává," svěřila se.

Tarana Burke má podobné příznaky, lékaři ji ale zatím nehospitalizovali. "Myslím si, že mám určitě koronavirus. Ta věc se mi během odpoledne přesunula do hrudníku. Mám pocit, že mi to tam bublá a syčí a bere mi to kyslík," zoufala si na Twitteru.

Na světě je už 1 700 000 nakažených. Británie má 73 tisíc nemocných, Česko přes 5700.

Galerie

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.