Po 12 letech se rozpadlo manželství Evy Decastelo, moderátorka popsala, co se stalo. O rozpadech stabilních rodin promluvil odborník

Nextfoto
Herečka Eva Decastelo a její manžel René
Foto: Nextfoto
Alžběta Staňková | Redaktorka
alzbeta.stankova@zivotvcesku.cz
Publikováno: 8. 6. 2022

Náročné chvíle momentálně prožívá moderátorka Eva Decastelo (43), které se po dlouhých dvanácti letech a dvou společných potomcích rozpadl vztah a nyní prochází rozvodem. Proč se spokojené rodiny mnohdy rozpadnou, se pro ŽivotvČesku.cz pokusil z odborného hlediska popsat psycholog Jeroným Klimeš (55). "Konstanta přechozeného vztahu odpovídá školní zralosti dětí," uvedl.

Moderátorka s výstavní figurou a její manžel, spisovatel a scenárista René Decastelo (48), spolu v manželství prožili dlouhých 12 let. Za tu dobu si společně pořídili dvě děti, Zuzanu (11) a Michaela (12), a prožili mnoho šťastných chvil. Tomu už je ale konec.

Dvojice momentálně prochází rozvodem. Důvody, proč jejich manželství nevyšlo, zcela nevysvětlili, nicméně příspěvek z Instagramu Evy Decastelo naznačuje, že krize trvala delší dobu a dvojice se zkrátka odcizila. Tomu by nasvědčoval i fakt, že se pár příliš neobjevoval na veřejnosti společně a ze sociálních sítí dvojnásobné maminky se před časem vytratily společné fotografie. "Vztahy jsou složité, občas všechno nedopadne, jak jsme si plánovali. Důležité je umět si to přiznat. My s manželem jsme to uměli udělat," sdělila Eva Decastelo ve svém veřejném vyjádření.

Proč se dlouhodobé vztahy na první pohled šťastných rodin mnohdy rozpadají, pro ŽivotvČesku.cz popsal párový terapeut a psycholog Jeroným Klimeš (55). "Konstanta přechozeného vztahu odpovídá školní zralosti dětí. Pár se do sebe zamiluje, začnou spolu spát, počnou dítě a tak dále. Pak je pro přežití dítěte výhodné, aby láska přitahovala muže a ženu k sobě alespoň po tu dobu, než dítě dosáhne školní zralosti. Děti do školního věku jsou totiž mimořádně zranitelné a v divočině jich umírala často i třetina. Nosíme v sobě geny těch, kteří se vzájemně milovali alespoň šest let, a tak zachránili nejen své děti, ale i geny, které dnes řídí partnerskou lásku," vysvětlil odborník na partnerský život.

Jeroným Klimeš také prozradil, které vztahy jsou podle jeho zkušenosti z praxe nejtrvanlivější. "V mých statistikách se jeví jako nejstabilnější ty páry, které spolu začaly chodit někdy na střední škole. Vydrží nejvíc, mají velkou trvanlivost. Začínat s dětmi po třicítce je podle mě pozdě. Období, kdy je vhodné vstoupit do manželství, je někdy po vysoké škole a poté by měl pár jít do reprodukce," uvedl pro ŽivotvČesku.cz.

Dům zpěváka Petra Koláře (54) na kraji pražské Uhříněvsi je stále na prodej a znovu zlevnil. Podle makléře, který se o nemovitost stará, je na vině komplikovaná doba a nerozhodnost zájemců. "Objekt se teď s příchodem hezčího počasí znovu nafotil, vynikl bazén i celý pozemek a zaktualizovala se cena, aby odpovídala trhu," řekl pro ŽivotvČesku.cz Dušan Měchura.

Do společnosti v poslední době Eva Decastelo vyráží především v doprovodu svých dospívajících dětí, které si se svou maminkou začínají mít co říci - i co se týče společných zálib. Naposledy si vyrazili do kina na premiéru Jurského světa navazujícího na filmy o dinosauřím zábavním parku, které byly populární zejména na přelomu milénia.

"Tím, jak už nejsou malí, začínáme mít i podobný vkus na filmy. V tomhle případě to vůbec nebyl problém, protože starý Jurský park miluju, to je taková klasika. Stejně tak mám ráda i marvelovky a filmy o superhrdinech obecně, takže v tomhle si teď vážně rozumíme," potvrdila s úsměvem pro ŽivotvČesku.cz Eva Decastelo, která ve společnosti dvou mladých dospívajících nemá příliš prostoru pro smutnění.

Své vysněné profesi se Maggie Smithová (87) věnuje už od roku 1956, ale do širšího povědomí konzumentů televizní zábavy se dostala až mnohem později. Většina lidí ji proto zná z rolí přísných a vážených dam, jakou byla i profesorka McGonagallová v Harrym Potterovi. I filmy z jejího mládí přitom stojí za zhlédnutí, a to nejen kvůli jejímu talentu, ale i proto, jak neuvěřitelně krásná byla. O svém štěstí a soukromí promluvila dnes už dáma v letech pro britský magazín The Ritz London.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu