Po 12 letech se rozpadlo manželství Evy Decastelo, moderátorka popsala, co se stalo. O rozpadech stabilních rodin promluvil odborník

Herečka Eva Decastelo a její manžel René
Herečka Eva Decastelo a její manžel René
Foto: Nextfoto
Alžběta Staňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 8. 6. 2022

Náročné chvíle momentálně prožívá moderátorka Eva Decastelo (43), které se po dlouhých dvanácti letech a dvou společných potomcích rozpadl vztah a nyní prochází rozvodem. Proč se spokojené rodiny mnohdy rozpadnou, se pro ŽivotvČesku.cz pokusil z odborného hlediska popsat psycholog Jeroným Klimeš (55). "Konstanta přechozeného vztahu odpovídá školní zralosti dětí," uvedl.

Moderátorka s výstavní figurou a její manžel, spisovatel a scenárista René Decastelo (48), spolu v manželství prožili dlouhých 12 let. Za tu dobu si společně pořídili dvě děti, Zuzanu (11) a Michaela (12), a prožili mnoho šťastných chvil. Tomu už je ale konec.

Dvojice momentálně prochází rozvodem. Důvody, proč jejich manželství nevyšlo, zcela nevysvětlili, nicméně příspěvek z Instagramu Evy Decastelo naznačuje, že krize trvala delší dobu a dvojice se zkrátka odcizila. Tomu by nasvědčoval i fakt, že se pár příliš neobjevoval na veřejnosti společně a ze sociálních sítí dvojnásobné maminky se před časem vytratily společné fotografie. "Vztahy jsou složité, občas všechno nedopadne, jak jsme si plánovali. Důležité je umět si to přiznat. My s manželem jsme to uměli udělat," sdělila Eva Decastelo ve svém veřejném vyjádření.

Proč se dlouhodobé vztahy na první pohled šťastných rodin mnohdy rozpadají, pro ŽivotvČesku.cz popsal párový terapeut a psycholog Jeroným Klimeš (55). "Konstanta přechozeného vztahu odpovídá školní zralosti dětí. Pár se do sebe zamiluje, začnou spolu spát, počnou dítě a tak dále. Pak je pro přežití dítěte výhodné, aby láska přitahovala muže a ženu k sobě alespoň po tu dobu, než dítě dosáhne školní zralosti. Děti do školního věku jsou totiž mimořádně zranitelné a v divočině jich umírala často i třetina. Nosíme v sobě geny těch, kteří se vzájemně milovali alespoň šest let, a tak zachránili nejen své děti, ale i geny, které dnes řídí partnerskou lásku," vysvětlil odborník na partnerský život.

Jeroným Klimeš také prozradil, které vztahy jsou podle jeho zkušenosti z praxe nejtrvanlivější. "V mých statistikách se jeví jako nejstabilnější ty páry, které spolu začaly chodit někdy na střední škole. Vydrží nejvíc, mají velkou trvanlivost. Začínat s dětmi po třicítce je podle mě pozdě. Období, kdy je vhodné vstoupit do manželství, je někdy po vysoké škole a poté by měl pár jít do reprodukce," uvedl pro ŽivotvČesku.cz.

Do společnosti v poslední době Eva Decastelo vyráží především v doprovodu svých dospívajících dětí, které si se svou maminkou začínají mít co říci - i co se týče společných zálib. Naposledy si vyrazili do kina na premiéru Jurského světa navazujícího na filmy o dinosauřím zábavním parku, které byly populární zejména na přelomu milénia.

"Tím, jak už nejsou malí, začínáme mít i podobný vkus na filmy. V tomhle případě to vůbec nebyl problém, protože starý Jurský park miluju, to je taková klasika. Stejně tak mám ráda i marvelovky a filmy o superhrdinech obecně, takže v tomhle si teď vážně rozumíme," potvrdila s úsměvem pro ŽivotvČesku.cz Eva Decastelo, která ve společnosti dvou mladých dospívajících nemá příliš prostoru pro smutnění.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.