Po boku Semira v Kobře 11 vydržel nejdéle. Tom Beck se dnes věnuje hudbě, zkrátil vlasy a šediny mu sluší

Herci Erdogan Atalay a Tom Beck
Herci Erdogan Atalay a Tom Beck
Foto: Profimedia.cz
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 24. 4. 2021

Semir Gerkhan v legendárním krimiseriálu Kobra 11 vystřídal hned několik parťáků. Vůbec nejdelší dobu po jeho boku vydržel Ben Jäger, kterého ztvárnil idol nejen německých žen Tom Beck (43). Herec byl tehdy ještě mladičký a divákům imponovalo, jak nevinně vedle ostříleného Erdogana Atalaye (54) působil. Tom se herectví věnuje i dnes, větší vášní je pro něj ale hudba. Zestárnul jen o fous a šediny mu sluší.

Kobra 11 je jeden z vůbec nejúspěšnějších německých seriálů, který si získal oblibu u českých diváků. Hlavní postavou byl Semir Gerkhan, po jehož boku se vystřídalo celkem 8 parťáků. Celých 6 sérií, tedy nejdelší čas, s ním strávil Ben, kterého ztvárnil Tom Beck. Tato dvojka byla oblíbená, přesto nakonec do úplného konce nevydržela.

Tom Beck se v Kobře 11 naposledy objevil v roce 2013, později byl vystřídán a jeho postava odešla dobývat svět hudby. Něco podobného se stalo i ve skutečnosti, herec se totiž před kamerou zdaleka neobjevuje tolik jako kdysi a mnohem více se věnuje muzice.

"Hudbě jsem se věnoval odmala, mnohem dřív než herectví. Ve 4 letech jsem začal hrát na akordeon, později jsem si přibral varhany a klávesy. Ve 12 letech jsem založil svou úplně první kapelu, své první album jsem ale nahrál až v roce 2010, to už jsem hrál Bena," řekl Tom Beck magazínu Music2Deal.

V roce 2018 se Tom Beck oženil. "Vzali jsme se po 6 letech vztahu, takže jsem věděl, do čeho jdu a co od manželství očekávat. Už jsem i táta a je to skvělý pocit. Dětskému smíchu a upřímnému štěstí se nic nevyrovná," svěřil sympatický herec.

Kromě hudby a herectví se Tom Beck věnuje i fotografování, tomu ale jen v amatérské rovině, nevydělává si jím a má ho jen jako koníček. Své snímky vystavuje na sociálních sítích a ukazuje tak, že je nadaný v mnoha směrech. Když umístí na internet svoji fotografii, dokazuje, že stárnutí mu sluší.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.