Po sedmdesátce zhubla 25 kilogramů. Pomalu jsem umírala, teď konečně žiju, říká fitness babička

Joan MacDonaldová je v nejlepší formě za celý život
Joan MacDonaldová je v nejlepší formě za celý život
Foto: Profimedia.cz

Joan MacDonaldová (73) z Ontaria v Kanadě se po sedmdesátce rozhodla zcela přehodnotit svůj dosavadní životní styl a změnit ho. Žena, která dříve zajídala negativní pocity, trpěla nadváhou a s ní souvisejícími zdravotními obtížemi, začala cvičit, zdravě jíst a s úbytkem 25 kilogramů je motivací i o generace mladším lidem. "Pomalu jsem umírala, teď konečně žiju," řekla Joan v rozhovoru pro Women's Best.

Když bylo Joan MacDonaldové 70 let, trpěla vysokým tlakem, měla vysoký cholesterol a lékaři došli k závěru, že její zdravotní problémy souvisejí s nedostatkem pohybu a špatným stravováním. Doporučili jí proto, aby výrazně změnila svůj dosavadní životní styl. Odhodlaná důchodkyně oslovila svou dceru, osobní trenérku, která pro ni vytvořila plán na míru.

Joan se zpočátku věnovala především józe a začala zdravě jíst, později přidala i posilování a podařilo se jí zhubnout 25 kilogramů. Dostala se do formy a cítí se lépe, než kdy dřív. "Vždy jsem si myslela, že jsem zdravá, takže jsem pro sebe v podstatě nic nedělala. S věkem se mi ale zdraví začalo na oplátku hroutit," uvedla MacDonaldová v rozhovoru pro deník Women's Best.

Dnes se tato kanadská důchodkyně raduje z nového vzhledu i lepšího zdraví. "Díky tomu, jak nyní žiju, jsem mohla vysadit prášky. Motivaci pokračovat mi dává hlavně vzpomínka na to, jak jsem se cítila před svou proměnou. Teď navíc vypadám mladší," řekla pozitivně naladěná Joan MacDonaldová.

Pohybu má dnes Joan víc než dost. "Posiluji 5 dní v týdnu, jeden den se pak věnuji pouze kardiu a poslední den necvičím, odpočívám. Cviky samozřejmě měním, abych měla jistotu, že posiluji všechny svaly. Jím 5 jídel denně a dopřávám si menší porce, nepřecpávám se," vysvětlila čilá sedmdesátnice, jak si buduje formu.

Moderátorka Martina Gavriely (42) se stala babičkou. Její dcera Jessica (19) přivedla na s...

Po prvním roce cvičení si Joan MacDonaldová založila Instagram, aby mohla svou proměnu sdílet s ostatními. "Rozhodla jsem se žít jinak, abych se cítila dobře a zdravě. Netušila jsem, že někomu mohu jít příkladem a být motivací, ale moc mě to těší. Jsem vděčná za každého člověka, kterému má cesta pomůže zlepšit život," doplnila aktivní kanadská babička.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.