Po třetí dávce skolila Martu Kubišovou podivná nemoc. Vánoce možná nebudou, řekla smutným hlasem

Marta Kubišová
Marta Kubišová
Foto: Nextfoto
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 10. 12. 2021

Zpěvačka a signatářka Charty 77 Marta Kubišová (79) udělala před měsícem obrovskou chybu, když na třetí očkovací proti koronaviru vyrazila s rozbíhající se virózou. Už déle než měsíc jí je špatně a bojí se, zda vůbec stihne připravit věci na Vánoce. "Mám úplně rozhozené spaní, cpu do sebe antibiotika a už to trvá déle než měsíc," řekla fenomenální zpěvačka a tvář revolučního roku 1989 pro ŽivotvČesku.cz.

Marta Kubišová bohužel adventně naladěná není a velmi se bojí, zda se vůbec stihne do předvánoční a vánoční nálady letos dostat. Přípravy na nekrásnější svátky v roce musely ustoupit boji s vleklou chorobou, která zpěvačku trápí už přes měsíc.

"Jsem na antibiotikách, dcera Katka ke mně nemůže už tři týdny, protože není očkovaná. Letos ty Vánoce asi nestvoříme nebo si je uděláme po telefonu, vůbec si neumím představit, jak to letos uděláme," řekla pro ŽivotvČesku.cz smutným hlasem legendární zpěvačka s tím, že jí je špatně od momentu, kdy si nechala dát třetí očkovací dávku. Pro posilovací vakcínu totiž vyrazila se začínající nemocí, což s odstupem času považuje za velkou chybu.

"Mně není dobře od třetího očkování. Mně ale už nebylo dobře, když jsem na třetí dávku šla. Pořád jsme si říkala, co je to za divný stav, takhle špatně mi po očkování nebylo, první dvě dávky jsem vůbec nepocítila... Tak jsem tomu chvíli dala čas, ale neustupovalo to, zhoršovalo se to, dopoledne jsem třeba nebyla schopná mluvit, odpoledne se to vždy prorazilo, byla to hrůza, takový stav jsem neměla. Mám úplně rozhozené spaní, cpu do sebe antibiotika a už trvá déle než měsíc. Myslím, že se mi pořádně potlouklo očkování s nemocí," vysvětlila pro ŽivotvČesku.cz zpěvačka, která si uvědomuje, že začínající virózu trochu podcenila.

Lékaři i odborníci apelují na lidi, aby na očkování chodili zcela zdraví. Pokud se zájemci o vakcínu necítí ve své kůži, měli by očkování odložit, to platí jak pro třetí dávku tak pro lidi, kteří se chystají na první očkovací dávku.

"Říkala jsem si, že si budu muset objednat alespoň nějaké těsto na cukroví, ale nevím, zda to vůbec dokáži, na kontrolu jdu teprve v pondělí 13. prosince a nevím, zda nedostanu další antibiotika. K Vánocům nejsem schopná říct nic dopředu a opravdu nevím, jak to bude," omluvila se Marta Kubišová s tím, že na vánoční rozhovor o tradicích a kouzelné atmosféře nemá momentálně náladu ani sílu.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.