Počasí se urve ze řetězu. Předpověď na celý týden slibuje silný vítr, pak udeří studená fronta

Profimedia
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
rudolf.sindelar@zivotvcesku.cz
Publikováno: 2. 1. 2022

První polovina nového týdne bude větrná. "Během noci na pondělí a v pondělí očekáváme větrno. Čerstvý až silný západní vítr bude v nárazech dosahovat rychlosti 50 až 70 km/h, na horách až kolem 90 km/h. Slábnout bude přechodně až během pondělního večera, ale už během úterního odpoledne bude opět zesilovat a větrná bude noc na středu a středa. Na procházky se tak nevydávejte do lesa, do parku, kde jsou vzrostlé stromy," řekla pro ŽivotvČesku.cz konzultantka počasí Dagmar Honsová s tím, že hrozí lámání jejich větví. Také při řízení automobilu není dobré podcenit situaci.  

Studená fronta začne od západu počasí u nás ovlivňovat už během nedělního večera a další přechod frontálního systému očekáváme v úterý.

"V pondělí bude zataženo až oblačno, občas s deštěm nebo přeháňkami, na vrcholcích hor i srážky smíšené nebo sněhové. Během dne přechodně až polojasno. Ranní teploty budou klesat na 7 až 3 °C. Denní teploty se budou pohybovat mezi 7 až 11 °C. Větrno," popsala Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz.

V úterý bude zataženo s deštěm nebo přeháňkami, na horách sněžení. Večer sněžení od vyšších poloh. Ranní teploty budou klesat na 6 až 2 °C. Denní teploty se budou pohybovat mezi 7 až 11 °C, během odpoledne od západu ochlazování. Večer zesílení větru.

Ve středu bude oblačno až zataženo, místy sněhové přeháňky, pouze v nížinách přechodně déšť se sněhem. Ranní teploty budou klesat 4 až 0 °C. Denní teploty se budou pohybovat mezi 2 až 6 °C. Větrno.

Ve čtvrtek bude polojasno, jen přechodně oblačno a na horách místy sněhové přeháňky. Ranní teploty budou klesat 1 až -3 °C. Tvořit se bude náledí. Denní teploty se budou pohybovat mezi 1 až 5 °C.

V pátek bude polojasno, jen přechodně oblačno a na horách místy sněhové přeháňky. Ranní teploty budou klesat na 0 až -4 °C. Denní teploty se budou pohybovat mezi 2 až 6 °C.

Bývalý fotbalový reprezentant Pavel Nedvěd (49) a jeho bývalá manželka Ivanka (45) se rozvedli teprve před časem, už před lety ale spolu vedli otevřené konverzace o svých možnostech, co se jiných vztahů týká. V roce 2006 byl držitel Zlatého míče na vrcholu sportovní kariéry a ženám v Itálii nebyl lhostejný, stejně tak se na druhou stranu jeho tehdejší družka líbila tamním mužům. Prozradila, že kdyby chtěla mladého zajíčka, nebyl by pro ni problém ho získat. K milostným vztahům fotbalistů se pro ŽïvotvČesku.cz vyjádřil také bývalý skvělý útočník Ladislav Vízek (66).

V sobotu bude polojasno až oblačno, na horách místy sněhové přeháňky. Ranní teploty budou klesat na 1 až -3 °C. Denní teploty se budou pohybovat mezi 2 až 6 °C.

V neděli bude oblačno až zataženo, místy sněhové přeháňky, v nížinách dešťové. Ranní teploty budou klesat na 2 až -2 °C. Denní teploty se budou pohybovat mezi 2 až 6 °C. 

Užívejte slunečnou a tropickou neděli. "Teplé jihozápadní proudění ukončí vlnící se studen...

Leoš Mareš (45) v říjnu oznámil, že s manželkou Monikou (40) čekají prvního společného potomka. Stylistka a modelka se už v březnu stane maminkou, ale pohlaví miminka zatím tají. Ještě před pár týdny by si jejího bříška všiml jen málokdo, to se ale s každým dnem mění. Její manžel se aktuálně pochlubil videem, na němž je krásně vidět, že se Monika začíná pořádně zakulacovat.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu