Počty nakažených jsou vysoké. Od čtvrtka se zavádí plošné nošení roušek ve vnitřních prostorách, informoval Adam Vojtěch

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 9. 9. 2020

Ministr zdravotnictví oznámil, že kvůli zhoršující se epidemické situaci na území Česka se nově od čtvrtka zavádí povinnost nošení roušek ve všech vnitřních prostorách. Už předtím pro ŽivotvČesku.cz přiznal, že situace je velmi komplikovaná.

"Kvůli zhoršující se epidemiologické situaci jsem dnes ráno svolal mimořádné jednání Centrálního řídícího týmu @ChytraKarantena. S odborníky jsme se shodli, že od zítra zavedeme povinnost nosit roušku ve vnitřních prostorách budov v celé ČR. Podrobnosti vydáme v průběhu dne," uvedl ministr zdravotnictví na svém Twitteru.

Už před třemi dny pro ŽivotvČesku.cz ministr avizoval, že nemůže vyloučit, že dojde k zavedení plošných opatření.

"Nemohu vyloučit, pokud se situace bude vyvíjet stejně či hůře, tak by mohla být nějaká opatření přijata. Je to velmi složité, protože můžeme dělat opatření, ale druhá věc je nastavení lidí, jejich chování, aby zkrátka každý se zamyslel nad tím, zda některé činnosti je nutné podstupovat či si je odepřít," řekl pro ŽivotvČesku.cz ministr zdravotnictví, který nepřímo dal najevo, že někteří lidé se stále nechovají v souladu s hygienickými doporučeními.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.