Policie hledá muže, který s nožem v ruce chtěl zaútočit na cestující v MHD

Policie pátrá - kontaktujte linku 158
Policie pátrá – kontaktujte linku 158
Foto:
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 14. 4. 2020

Pražští policisté hledají muže, kterého v polovině března ohrožoval nožem útočník v tramvaji číslo 17 mezi stanicemi Výtoň a Palackého náměstí. Žádají také případné svědky události. Kontaktoval muže zákona lze na lince 158. Útočník později vyhrožoval dalším cestujícím na Rašínově nábřeží, policisté ho při zadržení střelili do nohy.

Útočník ohrožoval nožem cestující poté, co ho řidič tramvaje vyzval, aby si zakryl ústa a nos. Muž po přivolání policejní hlídky ohrožoval i policisty. Následně museli použít zbraň, když ho střelili do nohy. Zraněný muž skončil v nemocnici. Tam zaútočil na zdravotní sestru a kopl ji do podbřišku. Muž je obviněn z nebezpečného vyhrožování, výtržnictví a násilí proti úřední osobě. Hrozí mu až čtyři roky vězení.

Nebylo to poprvé

Podle policistů se ale útočník dopustil podobného jednání už ten samý den dopoledne. "V rámci vyšetřování případu kriminalisté zjistili, že toto neměl být jediný incident, který má muž na svědomí. Ve stejný den okolo 10:45 hodin měl v tramvaji číslo 17 mezi stanicemi Výtoň a Palacké náměstí ohrožovat nožem dalšího cestujícího. Žádáme proto svědky tohoto incidentu, nebo muže, kterého měl tento podezřelý ohrožovat, aby se přihlásili na linku 158," uvedl mluvčí policie Daněk s odkazem na snímky.

V Praze byla povinnost zakrytí nosu a úst při cestování hromadnou dopravou zavedena od 17. března.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.