Policie musela propustit řidičku, která zdrogovaná v neděli připravila o život jejich kolegu Pavola K. (†32)

Policista přišel o život při autonehodě.
Policista přišel o život při autonehodě.
Foto: Policie ČR / Archiv Pavol K.
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 10. 7. 2020

Policisté z Prahy pustili domů řidičku, která v neděli večer pod vlivem alkoholu a drog narazila na ulici 5. května do policejního vozu, v němž zahynul ostravský policista (†32). Důvodem propuštění je, že zatim nebyla z ničeho obviněna.

Deníku Blesk uvedl, že řidičkou je matka dvou dětí Jitka R. (39). Žije v okolí Průhonic, a její nehodě prý předcházela hádka, a dokonce údajně honička ve vozech s manželem. Před osudnou nehodou měla lehce havarovat do jiného vozu v Nuslích.

Dotyčná byla propuštěna na svobodu. Nebyla dosud obviněna, a tudíž ani pro ni nebyla navržena vazba, protože má trvalý pobyt v ČR a zde i osobní vazby. Je to žena s českým občanstvím, tedy nikoli cizinka,“ uvedla mluvčí policie pro Právo Violeta Siřišťová.

Kdy dojde z obvinění řidičky, není jasné. Podle Práva, které se dotazovalo o jak dlouhou dobu půjde, může jít i o měsíce. Věc se nachází na samém počátku přípravného řízení ve fázi prověřování. 

Tragicky zesnulý dvaatřicetiletý policista Pavol K., který podlehl zraněním po nehodě na pražské ulici 5. května, měl krátce před svatbou. S partnerkou plánovali rodinu. Pavol K. devět let sloužil u ostravské městské policie. Před dvěma lety obdržel vyznamenání za záchranu života seniora.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.