Policie už ví, jak uhlídá lidi o Velikonocích. Nasadí speciální drony, uvidí všechno

Dron
Dron
Foto:
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 10. 4. 2020

Začaly Velikonoce, venku je hezky a vlády se obávají, že porušení opatření způsobí druhou vlnu koronavirové pandemie. Na to, že jsou lidé doma, proto bude intenzivně dohlížet policie. Nasazeny budou dokonce speciální drony s kamerami, které záběry přenesou na služebny v reálném čase.

K takovému kroku přistoupila policie v Itálii. V zemi, která má přes 140 tisíc nakažených a téměř 20 tisíc obětí, platí celostátní karanténa.

Za normálních okolností by se teď v Itálii přesouvaly statisíce lidí k moři, do letních bytů nebo do hor, koronavirus jim v tom ale brání. Pokud by chtěl opatření přece jenom někdo porušit, zastaví ho policie. Kontroly se zpřísní takřka všude, silniční tahy k přímořským letoviskům se uzavřou.

Pohyb lidí budou podle agentury APA monitorovat vrtulníky a drony, a to i v nočních hodinách. "Žádné noční cestování není možné, zachytíme každého," vzkázala římská primátorka Virginia Raggiová.

Posílené hlídky bude mít i pobřežní stráž, která zamezí lidem v projížďkách na moři.

Situace v Česku

Velikonoce budou podle politiků zásadní i v Česku, posílení policie v ulicích ale v plánu není. I když už otevřely třeba hobby markety, lidé mají zůstat doma.

“Je brzy chodit na návštěvy a na koledu, cena by byla příliš vysoká. Čísla jsou dobrá, protože jsme doma, ale i tak rostou. Pokud se na to vykašleme, bude to malér. Vydržme to, prosím. Pomlázku si užijeme příští rok!” řekl vicepremiér Jan Hamáček.

Galerie

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu