Policie už ví, jak uhlídá lidi o Velikonocích. Nasadí speciální drony, uvidí všechno

Dron
Dron
Foto:
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 10. 4. 2020

Začaly Velikonoce, venku je hezky a vlády se obávají, že porušení opatření způsobí druhou vlnu koronavirové pandemie. Na to, že jsou lidé doma, proto bude intenzivně dohlížet policie. Nasazeny budou dokonce speciální drony s kamerami, které záběry přenesou na služebny v reálném čase.

K takovému kroku přistoupila policie v Itálii. V zemi, která má přes 140 tisíc nakažených a téměř 20 tisíc obětí, platí celostátní karanténa.

Za normálních okolností by se teď v Itálii přesouvaly statisíce lidí k moři, do letních bytů nebo do hor, koronavirus jim v tom ale brání. Pokud by chtěl opatření přece jenom někdo porušit, zastaví ho policie. Kontroly se zpřísní takřka všude, silniční tahy k přímořským letoviskům se uzavřou.

Pohyb lidí budou podle agentury APA monitorovat vrtulníky a drony, a to i v nočních hodinách. "Žádné noční cestování není možné, zachytíme každého," vzkázala římská primátorka Virginia Raggiová.

Posílené hlídky bude mít i pobřežní stráž, která zamezí lidem v projížďkách na moři.

Situace v Česku

Velikonoce budou podle politiků zásadní i v Česku, posílení policie v ulicích ale v plánu není. I když už otevřely třeba hobby markety, lidé mají zůstat doma.

“Je brzy chodit na návštěvy a na koledu, cena by byla příliš vysoká. Čísla jsou dobrá, protože jsme doma, ale i tak rostou. Pokud se na to vykašleme, bude to malér. Vydržme to, prosím. Pomlázku si užijeme příští rok!” řekl vicepremiér Jan Hamáček.

Galerie

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.