Policisté dvanáctkrát vystřelili na mladíka, jeho erekci si spletli se zbraní

Erekci si spletli se zbraní
Erekci si spletli se zbraní
Foto:
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 11. 4. 2020

Sedmnáctiletý mladík z amerického Detroitu leží na jednotce intenzivní péče. Je v kritickém stavu a lékaři mu dávají malé naděje na přežití. Policisté ho dvanáctkrát postřelili, protože si mysleli, že je ozbrojený. Boule na jeho kalhotách ale byla erekce.

Přežil jenom zázrakem. Jamal Freeman utíkal před policisty, kteří po něm zběsile stříleli. Po šesti blocích mu došly síly, a tak se vzal a nechal zatknout. Skončil v kritickém stavu na jednotce intenzivní péče v detroitské nemocnici.

Policejní komando na 17letého mladíka zavolala starší žena, která byla přesvědčená, že chce vyloupit banku. Zdálo se totiž, že je ozbrojený. Když čekal ve frontě k přepážce, žena si všimla velké boule na jeho kalhotách. Nebyla to však pistole, ale erekce.

"Pořád si na to sahal, myslela jsem, že to musí být zbraň," řekla médiím žena, která přivolala policii.

Je to rasismus, kříčí matka

Mladíkova matka Jennabelle Freeman zuří, její syn se prý stal obětí rasové diskriminace. Kdyby byl běloch, nic takového by se podle ní nestalo.

"Samozřejmě, že černoši mají větší přirození, to ale neznamená, že na ně hned začnete střílet," řekla novinářům v slzách. "Jamal měl vždycky velký penis, vyčníval dokonce už jako dítě," dodala zdrceně s tím, že by ji nikdy nenapadlo, že ho kvůli tomu dvanáctkrát postřelí.

Záběry bezpečnostních kamer potvrdily svědectví stařenky, která přivolala zásahovku. Mladík si "rozrušeně sahal na bouli na kalhotách, a to oběma rukama". Na tiskové konferenci to uvedli kriminalisté.

Přestože se u podezřelého, který bojuje v nemocnici o život, nenašla žádná zbraň, policie ho zřejmě obviní z obnažování se na veřejnosti. Pokud přežije, vězení se zřejmě nevyhne.

Galerie

Poznámka: Věrohodnost této zprávy se v celé šíři nepodařilo ověřit, proto je zařazena do rubriky fake news. Slouží především k pobavení v těchto náročných dnech.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.