Přehled, co všechno končí: V pondělí dojde k dalšímu rozvolnění. Půjde o roušky a školy

V pondělí dojde k dalšímu rozvolnění.
V pondělí dojde k dalšímu rozvolnění.
Foto:
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 7. 6. 2020

Česká republika s pondělím projde dalším rozvolnění vládních opatření. Půjde především o rozvolnění omezení týkající se škol, hromadných akcí či nošení roušek.

Co se tedy úderem pondělí změní? Na veřejné akce může přijít maximálně 500 lidí, doposud platí, že může maximálně 300 osob.

Žáci 2. stupňů základních škol mohou chodit do školy na konzultace i třídnické hodiny. Divadla, kina či koncertní sály už nemusejí dodržovat rozestupy v hledištích. Lidi nejvíce potěší zrušení omezení pro restaurační zahrádky, které bylo omezeno do 23:00 hodin.

Zároveň od od 8. června nebude povinné nosit roušku u bazénů a na koupalištích. Ochranu úst dále nemusí používat televizní a rozhlasoví moderátoři a redaktoři s hosty ve studiu. Pouze za předpokladu dodržení dvoumetrové rozestupu.

Současně s uvolňováním omezení se rozšiřují možnosti cestování, zejména do sousedních států. Nadále zůstává povinnost nosit roušky v uzavřených prostorech, jako je MHD, obchody, nemocnice či úřady.

Roušky plošně v červenci

Pokud jde o roušky, pro Život v Česku ministr zdravotnictví Adam Vojtěch uvedl, že si umí představit rozvolnění plošně k červenci. "Epidemiologická situace je příznivá. Červen si necháme na vyhodnocení a pokud bude stav stále příznivý, umím si představit, že by k rozvolnění roušel došlo v červenci," řekl.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.