Přehledně: Otevírají restaurace, nemusí se venku nosit roušky, do škol se vracejí mladší žáci

Česko se vrací postupně do normálu.
Česko se vrací postupně do normálu.
Foto: pixabay.com
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 25. 5. 2020

Česko se v pondělí vrací pomalu do normálního běhu života, poté co bylo zasaženo pandemií koronaviru. Vláda uvolnila další řadu opatření, jde o poslední etapu. Začíná platit mírnější režim, kteří mnozí vítají. Zejména skutečnost, že venku nemusí nosit roušku. Co všechno se dneškem mění?

Lidem se otevřou vnitřní prostory restaurací a také hotely, kempy a ostatní ubytovací zařízení. Konat se mohou hromadné akce ve venkovních i vnitřních prostorách. A to s účastí nejvýše 300 osob. Do škol se mohou vrátit žáci prvního stupně základních škol. Vše ale za přísných hygienických podmínek.

Jak už jsme včera informovali výjimkou bude Karvinsko, kde v Dole Darkov plošné testování odhalilo přes dvě stovky případů COVID-19.

Roušky se nemusí nosit

Lidé nemusí ode dneška nosit roušky venku. Musí ale splnit podmínku nejméně dvoumetrového rozestupu při kontaktu s další osobou. Nejde ale o člena z jedné domácnosti, v tomto případě nemusí být podmínka dodržena.

V budovách nebo MHD je nošení dál plošně povinné, až na výjimky. Ty mají děti ve školách či školkách nebo některé profese, například lidé v kancelářích či lidé, kteří pracují ve vysokých teplotách.

Veřejnosti se dnes také otevírají vnitřní prostory hradů a zámků, zoologických a botanických zahrad. Je obnoven provoz koupališť a bazénů, saun, wellness.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.