Reklama:

Přehlídka inovací ukázkou rostoucího vlivu

Přehlídka inovací ukázkou rostoucího vlivu
Přehlídka inovací ukázkou rostoucího vlivu
Foto: ČTK Protext
ctk-protext |
[email protected]
Publikováno: 1. 5. 2024

Peking 1. května 2024 (PROTEXT/PRNewswire) - Zpráva deníku China Daily:

Reklama:

Konference ZGC Forum 2024 v Pekingu přinesla širokou škálu nejnovějších technologických inovací.

Akce probíhala od 25. do 29. dubna a nabídla celkem 128 aktivit, včetně fór a konferencí, technologických výměn, prezentací technologických úspěchů a technologických soutěží.

Na plenárním zasedání výroční konference ZGC Forum 2024 a 60 paralelních fórech vystoupilo více než 120 špičkových světových vědců a akademiků z domova i ze zahraničí, kteří se podělili o své poznatky z oblasti hraničních technologií a souvisejících odvětví.

Více než 30 % řečníků přitom pocházelo ze zámoří – včetně více než 10 nositelů Nobelovy ceny, Fieldsovy medaile a Turingovy ceny.

Mezi účastníky nechyběli také zástupci 218 zahraničních vládních agentur a mezinárodních organizací či 162 domácích a zahraničních univerzit, a samozřejmě ani účastníci z celé země.

Velký zájem o zapojení projevila zejména podnikatelská sféra - akce přilákala vedoucí pracovníky 225 společností rizikového kapitálu, více než 100 tzv. jednorožců a přes 10.000 technologických podniků.

Do technologické soutěže Zhongguancun International Advanced Technology Competition 2024 se přihlásilo 1280 projektů ze 74 zámořských zemí a regionů. Zahraniční projekty tak představují více než 40 % z celkového počtu přihlášených.

Mezinárodní obchodní veletrh Zhongguancun International Technology Trade Fair 2024 pak přinesl sérii seznamovacích schůzek pro technologické společnosti, zaměřených na navázání spolupráce s řadou zemí, jako je Velká Británie, Itálie, Jižní Korea a Japonsko.

Během letošního fóra ZGC bylo podepsáno celkem 309 projektů spolupráce v celkové hodnotě 67,32 miliardy jüanů (9,30 miliardy USD).

Tematicky pokrývá konference ZGC Forum celou řadu okruhů. V oblasti umělé inteligence probíhaly pestré dialogy o žhavých tématech, jako jsou inovace modelové architektury, etika a bezpečnost umělé inteligence a ztělesněná umělá inteligence, které obohatily vizionářský výzkum a hodnocení.

Na poli přírodních věd byly oznámeny významné špičkové technologické úspěchy zaměřené na oblasti, jako jsou rozhraní mozek-stroj a syntetická biologická výroba.

A konečně co se týče kosmické vědy, proběhly podrobné diskuse o extrémním vesmíru, vlnění v časoprostoru a dalších oblastech a byly zveřejněny nejnovější technologické úspěchy, jako je nosná raketa Zhuque-2.

Mimoto byla vydána řada výzkumných zpráv na vysoké úrovni, které „mají značný význam pro uchopení globálních trendů v nejprogresivnějších oblastech vědy a techniky".

Foto - https://mma.prnewswire.com/media/2401029/The_ZGC_Forum_attracts_a_great_number_overseas_attendants_Photo.jpg 

KONTAKT: Chuan Ma, [email protected]

 

Reklama:
Reklama:
Reklama: