Premiér Andrej Babiš vyzval občany kvůli Velikonocům. Pronesl zásadní vzkaz, který může změnit situaci

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Archiv Andreje Babiše
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 9. 4. 2020

Premiér Andrej Babiš (ANO) vyzval k tomu, aby lidé o Velikonocích dodržovali pravidla a zůstali doma. Neměli by podle něj navštěvovat příbuzné, být v uzavřených prostorech s mnoha lidmi či chodit na koledu. Důvodem je zejména, že epidemie nového koronaviru právě v tomto období kvůli neukázněnosti lidí může posílit.

Předseda vlády to řekl v dnešním projevu odvysílaném třemi hlavními televizemi a Českým rohlasem -Radiožurnálem.

Babiš doufá, že nikoho nenapadne o svátcích navštěvovat starší lidi, senioři jsou totiž nejohroženější skupinou obyvatel. COVID-19 cílí podle statistik právě na slabší organismus člověka. Velikonoce se podle premiéra mohou stát svátkem naděje v zápase s koronavirem, pokud lidé udrží disciplínu.

Složitých 5 týdnů

Babiš dále uvedl, že Česko má za sebou nejsložitějších pět týdnů v novodobé historii. "Jsem překvapený, ale upřímně rád tomu, jak v této kritické době čelíme epidemii společně. Jako jeden národ," poznamenal.

Epidemie podle něj byla v ČR zachycena včas, vláda provedla řadu opatření, vyhráno však není. "Chci, abychom uvolnili opatření vlády a zrušili všechny zákazy a nařízení hned, jakmile to bude možné. Ale ne dřív, než budeme schopni ochránit ty nejohroženější z nás, naše seniory," dodal Andrej Babiš.

GALERIE:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.