Premiér Boris Johnson zůstává kvůli koronaviru na JIP. V boji s nemocí mu pomáhá kyslíková maska

Boris Johnson je britský premiér.
Boris Johnson je britský premiér.
Foto:
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 7. 4. 2020

Britský premiér Boris Johnson zůstává kvůli onemocnění COVID-19 na jednotce intenzivní péče, uvedl to během rozhovoru se zpravodajskou stanicí BBC člen britského kabinetu Michael Gove. Stav zůstává stejný. Kvůli příznakům onemocnění byl hospitalizován tuto neděli.

"V okamžiku, kdy spolu mluvíme, je premiér na jednotce intenzivní péče, kde se o něj stará jeho lékařský tým a kde dostává tu nejlepší možnou péči týmu Nemocnice svatého Tomáše," řekl dnes ráno v rozhovoru s BBC Gove s tím, žer nemá informace, že by premiér byl připojen na plicní ventilátor. "Využívá pouze kyslíkové masky," upřesnil.

Gove v domácí karanténě

Sám Gove je aktuálně v domácí karanténě. Uchýlil se do ní údajně proto, že jeden z členů jeho rodiny vykazuje příznaky COVID-19. I z domova ale Gove nadále pracuje. "Gove je klíčovým hráčem v koordinaci boje proti koronaviru, tohle celou věc ještě trochu víc zkomplikuje," komentoval ministrovu izolaci politický redaktor BBC Lewis Goodall.

Johnson oznámil 27. března, že se nakazil koronavirem SARS-CoV-2. Původně chtěl opustit domácí karanténu již minulý pátek, příznaky nemoci covid-19 ale neustupovaly, a proto jej v neděli převezli do nemocnice. Jeho těhotná partnerka rovněž před několika dny oznámila, že má příznaky nákazy.

Politici mu přejí uzdravení

Už v pondělí Johnsonovi brzké uzdravení popřála řada světových politiků včetně amerického prezidenta Donalda Trumpa, českého prezidenta Miloše Zemana či vrcholných představitelů institucí EU Ursuly von der Leyenové...

Pětapadesátiletý Johnson je jedním z více než 51.000 lidí, kteří se v Británii nakazili koronavirem. Nemoci covid-19 v zemi podlehlo 5373 infikovaných.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.