Přibral jsem 6 kilo, znovu hubnu, říká Tomáš Magnusek. Upřesnil, co je největším zabijákem jeho diety

Režisér Tomáš Magnusek
Režisér Tomáš Magnusek
Foto: Nextfoto
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 20. 8. 2021

Pro některé je hubnutí noční můrou, pro režiséra a herce Tomáše Magnuska (37) se stalo dlouhodobou rutinou. Podařilo se mu zhubnout 80 kilogramů, ale sám přiznal, že v poslední době nastal malý nárůst hmotnosti, který se snaží dostat opět pod kontrolu. "Přibral jsem asi šest kilo a musím s tím něco udělat. Vážím se třikrát nebo čtyřikrát denně. Po každém jídle chci vědět, jak to na mě funguje. Je to trochu »psycho«. Pro mě je vážně nejhorší jíst večer a mít v jídelníčku sladké – to jsou »zabijáci« mé hubnoucí snahy," řekl pro ŽivotvČesku.cz.

Jeho váha v minulosti dosahovala enormního čísla, které bylo alarmující z mnoha důvodů. Tomáš Magnusek však prošel radikální proměnou, která z něho udělala v podstatě nového člověka - získal novou energii a velmi mu to prospělo. Hubnutí se však může stát i nekonečnou cestou, která musí být pod dohledem. Mnozí lidé začali řešit, jestli jeho váhový úbytek ale přeci jenom není příliš.

"Hlavně se konečně umím dobře obléknout. Teď mám dokonce něco nahoře a musím to teď shodit – takže je to zase horší. Přibral jsem asi šest kilo a musím s tím něco udělat. Ale něco přiberu a pak to za týden zhubnu – ale jde spíše o vodu, kterou zadržuji. Přiznám se, že se hodně vážím. Spíš ale vnímám, že lidé, kteří mě viděli po dlouhé době poprvé, měli pocit, že jsem zase zhubl. Musím se neustále hlídat, což je šílené," řekl Tomáš Magnusek pro ŽivotvČesku.cz s tím, že ve svém okolí slýchává, jak by se měl vyhnout častému vážení.

"Někdo mi říká, že je to naopak ku škodě. Já se vážím třikrát nebo čtyřikrát denně. Po každém jídle chci vědět, jak to na mě funguje. Je to trochu »psycho«, ale pro mě je to vážně důležité. Hodně mi pomáhá, když mám poslední jídlo třeba v pět nebo v šest hodin – ne později a pokud nejím za den moc sladkého, opravdu vidím rozdíl. Pro mě je vážně nejhorší jíst večer a mít v jídelníčku laskominy – to jsou »zabijáci« mé hubnoucí snahy. Pohybuju se v restauračním prostředí, kde jsou přede mnou neustále české klasiky, které popravdě opravdu miluju – holandský řízek, ten tradiční, gulášová polévka, výpečky se zelím a podobně. Nejsem úplně »knedlíkový« typ, ale mám rád zkrátka tradiční česká jídla," popsal pro ŽivotvČesku.cz sympatický režisér, kterému se podařilo shodit z původní hmotnosti desítky kilogramů.

Sám je názoru, že zakazování si potravin a striktní vyřazování z jídelníčku vede spíše k tomu, že pak člověk zatouží po něčem příliš a už se nedokáže ovládnout.

"Říká se, že u každého hubnutí je dobré jíst to, co má člověk rád. Ale logicky menší porce a obecně méně. Snažím se nepít ochucené vody, protože když se podíváte na jejich složení, mají pomalu tolik cukru, co obsahuje tatranka. Sice miluju domácí limonády, ale pak když zjistíte, že je to zase samý cukr... Jedinou věc, kterou miluju na létě, je meloun. Ten přímo zbožňuju," dodal režisér a herec, který v novém filmu ztvárnil roli obstarožního youtubera, který jezdí v karavanu, poslouchá bratry Nedvědy a žije sám.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.